Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik tápegység a jobb? Az...

Melyik tápegység a jobb? Az M-Tech Box 450W vagy a Corsair VS Series 450w?

Figyelt kérdés
Van egy gépem amibe most nincs tapegyseg és ezek az alkatrészek vannak benne: Pentium G2030T , 6 GB ram, Radeon HD 7470, Western Digital 2.5 250 gb hdd, Kingspec 64 gb van uncsimnak 2 tapegysege és azt mondta az egyiket kölcsön adja amíg nekem nem lesz en majd később egy Gembird ccc 220w-s tapot fogok venni az biztonságos és ennek a gépnek elég 220w-s táp! De en a Corsair VS-rol azt halottam ,hogy Corsaorbol a VS-ek se jók és azok sem meg bizhatoak de a M tech-rol is halottam olyat , hogy nem valami jók akkor most melyik a jobb tapegyseg ?

2018. febr. 20. 19:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
*Nem nagyon van jó tápja.
2018. febr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Van egy régi gépem a szekrénybe, és ez volt benne gyárilag FSP Group FSP250-50SAV (PF) 250W

de én ki cseréltem egy nagyobbra FSP FSP300-60SGV 300W

Akkor szerinted olyan rosszak mint a HKC CODEGEN Chieftec?


A mostani gépembe ez a táp van: FSP 400W HEXA meg vagyok vele elégedve.


Chieftec tápot csak azért kérdeztem mert itt ilyen tápokkal árulják a gépeket: [link]

Én gépemet is itt vettem, csak nekem HKC táppal adták.

De az óta vettem bele SSD-t még egy HDD-t tápot még egy kék ledes ventilátort.


Nekem jó ez a gép:

Táp: FSP 400W HEXA

Alaplap: MSI H61M-P31 G3

Processzor: intel® core™ i3-3220 cpu @ 3.30ghz 3.30 GHz

Ram: 8GB DDR3 1333Mhz

SSD: Adata SP920 128 GB

HDD: Toshiba 1TB

HDD: WD 1TB


Ami van a szekrényben gépem azzal az a baj, hogy néha el tűnik a DVD író meghajtója ha le fagy a gép, utána csak széjjel kell szednem a gépet le csatlakoztatni a meghajtót, és utána vissza rakni és darabig jó, 2 db DVD íróval teszteltem már. Hálózatba be dugom a gépet, akkor be kapcsolom a gépet felpörögnek a ventik és le áll a gép magától és egyből újra indul, nagyon kicsit észre lehet venni kicsit púpos 3 db kondi az alaplapon. 2x fordult elől cserélgettem a ramokat és nem volt kép, szerintem az alaplap már haldoklik. HDD sajnos meg adta magát és azt írja ki lemezolvasási hiba történt. És nagyon meleg a tápegység hiába vettem azt a 300 wattosat, a HDD is nagyon meleg volt meg a gép ház is.


Gondolkodok róla érdemes e még vegyek bele egy új HDD-t pot gépnek szerintem jó lesz, addig meg el van a szekrényben. Szerinted hülyeség foglalkozni vele?


Régi gépem:

MSI 865GM3-LS P4 Alaplap

Intel Celeron D 2,53 GHz Processzor

RAM 2GB

FSP Group FSP250-50SAV (PF) 250W / FSP FSP300-60SGV 300W Tápegység

WD 1TB

LG DVD író

2018. febr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Amikkor újra indul a régi gép ha be dugom a hálózatba, akkor néha a dátum vissza áll 2002-re.
2018. febr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Régi képemből SATA vezérlő körül szokott pittyegő hang lenni, van hogy meg állás nélkül van az hang.
2018. febr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

#22.

"Chieftec tápot csak azért kérdeztem mert itt ilyen tápokkal árulják a gépeket"

Ezek a weboldalak nem mérvadók, az itt összerakott PC-k kerülendők.(kivétel a Brand PC-k)

Egész jó kis konfig lett belőle.



S478-os konfigról van szó, nem érdemes már vele foglalkozni mert nagyon régi és rengeteg a hibalehetősége.

Az alaplap lehet a hibás szerintem is.

Az az igazság hogy amennyiért felújítanád sokkal jobb Brand PC-t lehet venni:

[link]

20K-ért már LGA775 ami teljesen jó pót PC-nek.(nem reklám csak példa, vannak olcsóbban is de mindenképpen LGA775-ben érdemes gondolkodni esetleg AM3)

2018. febr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Szerinted a régi gépem milyen gyors lenne 2018-ban a neten 2 GB memóriával, vagy szenvednék csak vele, még akkor is ha HDD-ről nézném a filmeket?
2018. febr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
A régi gépem mikkor nagyon felmelegszik, akkor csak addig szokott be jönni a kép hogy ki írja MAXDATA. Mitől melegedhet így fel?
2018. febr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Nagybátyám Konfigja:


Processzor: Intel processzor celeron E3400 2.60 GHz, 800 MHz FSB

Alaplap: Gigabyte GA-G31M-ES2L

Ram: 4GB

Tápegység: CODEGEN 300X 300W

Merevlemez: ST360015A 60 GB (Ezen van neki a rendszer).

Merevlemez: Toshiba 1TB

Windows 10 Home


Én nekem az ő gépe már lassú (Ő neki is lassú néha), én már hozzászoktam az én gyors gépemhez.


Szerinted már cserélnie kellene az összes alkatrészt?

2018. febr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!