Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsol ki a gépem...

Miért kapcsol ki a gépem játék közben? ( Úgy kapcsol ki, mintha kihúznám az áramból. )

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Szóval az lenne a problémám, hogy játék közben a gépem kikapcsol, de úgy, mintha kihúznám a konnektorból.

Eddig ilyet nem csinált, mostanában történt meg egymás után 4-5x, utána nem is próbálkoztam vele inkább. Én személy szerint arra gyanakszom, hogy a processzorom melegedik túl, és ez miatt áll le, de nem biztos ez.

Szóval játék közben a processzorom 65-70 fokon szokott menni, ami számomra elég magas.. Ha kikapcsol a gépem, meg szoktam érinteni a gépház tetejét, és valami eszméletlen forró. Még csináltam azt is, hogy a processzor felé nyúltam, vagyis a hűtőjéhez, és már ott éreztem a melegséget. Valószínűleg ez lehet a gond. Annyit viszont még kell tudni a gépről, hogy a processzorom hűtőjén lévő egyik pöcök le van törve, ezért sokkal hangosabban dolgozik a megszokottnál, ez is lehet a probléma a hűtésnél. Az új hűtőt már megrendeltem rá, de még nem jött meg! Amikor játszom, a videókártya hőmérséklete 40-45 fokon szokott menni, tehát azzal nincs probléma. A vinyóét nem néztem, azzal nem valószínű, hogy lenne.


Itt a konfiguráció.


AMD-FX 6300

Radeon R9 270

Asus M5A97 LE R2.0

8GB DDR3 RAM ( 1600Mhz asszem, de lehet, hogy 1333 Mhz )

Corsair VS 550 tápegység.

Windows 7 64 Bites Operációs rendszer.



2018. febr. 23. 21:43
 1/3 hypno ***** válasza:

Milyen letört pöcökre gondolsz?

A hűtőkön nemigen vannak "pöckök".

Pöckök jellemzően a hűtőrögzítő kereten van. Ha az letörik, akkor a rögzítő nem szorítja rá a hűtőt a processzorra. Az okozhat túlmelegedést.


De a 65-70 °C nem olyan magas.


Ha le akarod tesztelni a processzort és hogy max. milyen hőfokon fut, akkor futtasd egy fél órát a Prime95-öt. Az leterheli a processzor összes magját.

2018. febr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem inkább tápgyanús a dolog. Leállni csak akkor szoktak a gépek CPU túlmelegedés miatt, ha throttling-al sem tud csökkenni a hőmérséklet. A régi tápegységem nekem is produkált hasonló jelenségeket. (ha GPU intenzív terhelés volt) Az újjal semmi gond nincs.

A VS egy elég gyenge széria. A CX és a CX...M használható.

2018. febr. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hominida ***** válasza:
Ha a hűtő forró, az önmagában nem baj, sőt, ezek szerint a hűtő hűteni próbál. De ha a ház teteje forró, akkor annak a háznak a szellőzése baromi rossz lehet, akkor pedig a hűtés sem lesz elég jó. Ha a forróság a tápnál van, akkor nézd meg, hogy egyáltalán megy-e a táp hűtése, de a #2-ben leírtak is fontosak.
2018. febr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!