Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudom beállítani...

Miért nem tudom beállítani Youtube-on a 4K felbontást?

Figyelt kérdés

Van egy xfx Radeon RX 560 4GB (RX560P4SFGR5) kártyám, nem D verzió. Úgy gondolom 4K-contentet le kellene tudnom játszani ezzel a kártyával, ennek ellenére mégsem tudom ezt Youtube-on beállítani. Régebben az R7 250 kártyával be tudtam állítani (még ha akadt is), suliban az i3-7100 integrált grafikus vezérlőjével szintén be tudom, ott nem akadt. Ott csak a 8K VR videó akadt, amit persze szintén be tudtam állítani :D Erre valamiféle tipp? 20-án raktam újra amúgy a gépet, Home-ról Win10 Pro-ra frissítettem, de előtte sem volt jó, 1440p-nél nem engedi feljebb rakni. Megkérdeztem itt már egyszer, de nem jutottam eredményre.


Külön letöltött 4K-tartalmat (demo videó) le tudok játszani akadásmentesen, szóval működik a dolog csak valamiért Youtube-on nem.



2018. febr. 27. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Szóval látod a 4K-t csak nem tudsz rákattintani?
2018. febr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na igen... Nem, még a lehetőség sincs ott. A statisztikák megjelenítésekor sem írja az amúgy 4K videóra az optimális felbontáshoz a 3840x2160 értéket...
2018. febr. 27. 22:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen böngészőben jelentkezik a probléma?
2018. febr. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az összesben. Az összes alatt értheted: Chrome, Firefox, Microsoft Edge. Opera böngészőt is használtam és azt hiszem abban is jelentkezett a hiba, de nem tudom biztosra. Nem emlékszem. Mindegyik böngészőnek a legfrissebb verziója volt/van fent. Előbbi 3 most is fent van, az Opera nincs.
2018. febr. 28. 08:09
 5/8 A kérdező kommentje:
De válaszolva nagyjából mindenre. Ez egy általános hiba, minden böngészővel így megy, alap helyzetben is ilyen, minden beállítást átnyálaztam már a megoldás érdekében. Ha ez esetleg mond valamit: [link] - a gépem minden apró részletével együtt.
2018. febr. 28. 08:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak még egy kérdés, hogy kiszűrjük a felhasználói hiba lehetőségét, ezt a videót se tudod 4k-ra betenni?

https://www.youtube.com/watch?v=D6tC1pyrsTM

2018. márc. 1. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A videókártyával kapcsolatban mikor először beüzemeltem a gépemben egy olyasmi reprodukálható hibám volt, ami elég érdekes. Meg nem tudom mondani miért áll fenn ez a hiba... A lényeg, bemegyek a BIOS-ba (UEFI), rányomok az "Advanced" fülre és ott a "Windows OS Configuration" menüben ha benyomom a "Windows 8.1/10 WHQL Support"-ot akkor az újraindítás hibaüzenettel kezdődik. Először nem ad képet olyan 1-2mp-ig, utána leáll a gép. Power LED világít továbbra is. Olyan 3mp után beindul magától a gép és ez után jön a hibaüzenet, ami a következő:

"There is no GOP (Graphics Output Protocol) support detected in this card. 'Windows 8.1/10 feature' settings in BIOS will be changed to 'Disabled'."

"Press F1 to run setup."

"Press F2 to load default values and continue." - de persze az F1-2 része nem számít, a lényegi rész ugye a szöveg, csak a teljesség kedvéért írtam be. Na és ugye ez a hiba így repordukálható, hogyha a BIOS-ban benyomom ezt a funkciót. Nekem alapból mindig be volt nyomva, kivéve azóta amióta ez a kártya megvan.


Egyébként 1440p a max, szokásos. Ennél feljebb nem tudom egyik videót sem tenni, a belinkelt videót sem. Gondoltam már rá, hogy írok az XFX-nek, de nem biztos, hogy az nekem ennyit megér. Garanciális ügyintézést ha lehet kihagynám, nem akarom ezt a kártyát küldözgetni sehova főleg, hogy ezt a hibát leszámítva minden más rendben működik.

2018. márc. 1. 20:15
 8/8 A kérdező kommentje:
Upsz, egy kis elírást most fedeztem fel. Az RX560P4SFG5 pontosabban.
2018. márc. 5. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!