Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy rendszergazda, hogy...

Egy rendszergazda, hogy fejlesztheti magát?

Figyelt kérdés
Milyen tanúsítványokat érdemes megszereznie a jobb fizetésért és a könnyebb elhelyezkedésért?

2018. febr. 28. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Főleg a munkaeszközeinek gyártói tanfolyamait kellene elvégezni. A Microsoft önmaga sok tucatnyit kínál, Azure, SharePoint, BizTalk vagy bármi. Aztán ott a hálózat MTCNA és társai, szintén gyártótól függően.
2018. márc. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én saját magamnak leültem programozni, szakkönyveket olvasni, ha olyan munkahelyem volt akkor selejt gépeken kísérleteztem amiket elhordtam, konkrétan Assembly szinten tudok programozni, sőt, kisebb programokat hexából vissza tudok fejteni. Szinte áramköri szinten látom egy mikrokontroller működését, a számítógépeket is igen nagy részletességgel ismerem. A legjobb ha saját magadat fejleszted, hogy tudj fejlődni, bármerre is kell dolgoznod.
2018. márc. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ryuichi válasza:

Ez attól függ, hogy mi az érdeklődési területed. Nap estig lehetne sorolni certificate-eket, amelyeket érdemes lehet megszerezni.

Ha hálózati eszközök felé gondolkodsz, akkor mindenképp Cisco és Juniper

Ha hálózatbiztonság felé (ezzel a témával picit elfogultabb vagyok), akkor Checkpoint, Cisco Security, Palo Alto, CEH, CISA, CISM. Azt nem tudom, hogy a Sophos-nak és az Aruba-nak van-e certificate programja, de a hálózatbiztonsági vonalon mindkettő a piacvezetők között van.

Ha Microsoft rendszereket akarsz üzemeltetni, akkor Microsoft tanúsítványt.

Ha érdekel a virtualizáció, akkor VMware.


Esetleg CompTIA, Citrix, Linux certifikátok szóba jöhetnek.

2018. máj. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!