Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Zajtalan laptop vagy PC?

Zajtalan laptop vagy PC?

Figyelt kérdés

Azt szeretnénk megtudni, hogy ha teljesen zajtalan laptopot vagy PC-t szeretnék (fanless, noiseless) venni, akkor mely gyártmányok között kell keresgélni?


Az ASUS ZenBook-ról olvastam, hogy abban nincs ventillátor, legalábbis némelyikben, amik M3 jelű processzorral vannak szerelve. A többivel nem tudjuk mi a helyzet.


Megint máshol azt olvastam hogy a Celeron processzorral szerelt

laptopok között is van olyan, amiben nem zúg folyamatosan egy ventillátor, egészen pontosan a Lenovo S100-at írták, és hogy a zajtalanságot érdekes módon nem jelzik az ilyen laptopoknál az adatlapjukon. A többiről megint csak nem rendelkezünk információval.


Valamint hogy a mini PC-k között is van egy-két fajta, ami zajtalan. Pl az ASUS Mini PC, Shuttle. Ezeknek lehetnek

esetleg olyan változatani, amik zajtalan működésűek?


Azzal tisztában vagyunk, hogy ehez az SSD-vel szerelt változatokat kell választani a merevlemezes helyett.


Megelégednénk a kisebb teljesítménnyel is a zajtalanságért cserébe, ugyanis jelenleg is egy 16 éves PC-t használunk, 2.4 Ghz-es P4 processzorral, 2 GB memóriával, és a Linux segítségével szinte mindenre tudjuk használni, ami nálunk felmerül, olykor a memória bizonyul csak kevésnek. Ennél

mindegyik kapható zajtalan laptop vagy PC megoldás csakis gyorsabb és nagyobb teljesítményű lehet, gondolom én. Viszont úgy tűnik már kezd haldokolni az alaplap, használat előtt fél órával be kell kapcsolni, hogy bemelegedjen, akkor hajlandó csak be bootolni, ezért tájékozódnánk most már inkább a vásárlás irányában.



2018. márc. 1. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem Navon NX11 van most, nagyon meg vagyok elégedve vele. Van egy nagyobb kijelzős változata is. Nekem is egy zajládám volt előtte, sokszor már-már zavar a nagy csend :D
2018. márc. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt a 14 colos változata

[link]

Egy hátránya van, hogy nem tettek bele LAN csatlakozót, ezért csak wifi-vel lehet netezni. Be kell hozzá szerezni egy wifi routert (ha még nincs)

2018. márc. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bármikor össze tudunk dobni egy fanless PC-t, csak annyit kell tudni, hogy hozzávetőlegesen mekkora keretből kell kijönni és milyen célra lesz használva.
2018. márc. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!