Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent az oem kiszerelés?

Mit jelent az oem kiszerelés?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy processzort, amihez nincs jelezve a garancia idő, viszont van egy olyan hogy:oem kiszerelés.

2018. márc. 7. 03:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak maga a termék, antisztatikus zacskóban (hogy gyári hűtőt adnak -e hozzá, azt nem tudom).
2018. márc. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Fantom83 ***** válasza:
Tudtommal minden terméknél fel kell tüntetni a garanciát,és az oem/dobozos kiszerelés között sincs akkora árrés...
2018. márc. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

OEM - csak maga a termék, semmi külön dolgot nem kapsz hozzá.


Processzornál ez azt jelenti, hogy csak és kizárólag a procit kapod, gyári hűtő nem jár hozzá.

Tápegységnél pl nem jár tápkábel a termékhez.

DVD olvasónál nincsenek kábelek (ahogy HDDnél meg SSD-nél se kapsz sata kábelt)

stb. stb.

2018. márc. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az OEM azt jelenti, hogy kizárólag a terméket kapod, semmi nem jár hozzá, tehát se hűtő, se egyéb papírok, csomagolás stb.

Általában még az olyan termékekre használják, amik nem kerültek különállóan forgalomba, tehát csak "brand" gépekbe. Pl.: az AMD esetén a HD 8XXX szériás videokártyák voltak ilyenek. CPU esetében az irodai brand (Dell, HP, Lenovo) gépekből "bontott" darabokat is így szokták árulni.

2018. márc. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ilyen dolgokba még nem futottam bele.Nekem ez a garancianélküliség csapta le kicsit az ékszíjat, de főleg az utolsó kommentből úgy veszem ki hogy ez akkor pult alatti buli..érdekes egy egyátalán nem kis nevü online webshopnál ilyen bolhapiaci hozzáállás.Közben visszajeleztek a levelemre, és tényleg nem jár semmilyen garancia. (Félreértés ne essék, az ár egyátalán nem olcsó, főleg feltűnően nem)xD
2018. márc. 10. 00:17
 6/6 anonim válasza:
OEM eszközt végfelhasználóként nem is vehetnél. Azt kész berendezés (pl. számítógép egyben) előállításához adják el olyan cégeknek, akik ezekből építenek végfelhasználói terméket.
2018. márc. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!