Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a PC jó ár értek arányú?

Ez a PC jó ár értek arányú?

Figyelt kérdés

Úgyis csak 1628x1013 a maximális felbontás amire fel tudom venni egy jateknal a felbontást! És így akarom össze rakni a gépet:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



Vagy az AMD része csak az alaplap,proci,vga más a többi alkatrész ugyanaz: [link]


[link]


[link]


Melyiket éri

Meg venni?



2018. márc. 8. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Inteles rész jó, bár választhatnál kicsit jobb tápot, meg 350w később ha bővítesz nem biztos hogy elég lesz. Evga white vagy bronz 500w-ost ajánlok, a maga árában elég jó. 500w a mostanihoz nem kell, de így később nem kell új tápot venned.


Amd oldalról miért 460? 560még olcsóbb is néha

2018. márc. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Videokártyából a KFA2 márka kerülendő. Válaszd bármelyik másik márka GTX 1050-esét. (Asus, EVGA, Gigabyte, MSI, Palit, Zotac, stb...)
2018. márc. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Teljesen korrekt, de egy jobb tápot vegyél inkább. Ha véges a keret, akkor inkább az SSD helyett költs többet egy jó minőségű tápra, ami későbbi bővítésekhez is megfelelő lesz.

Be Quiet System Power 8-at vagy FSP Hexa 400W-os jobb lenne.

Videokártya terén javaslom a használtpiac bevonását, egy GTX 960, GTX 970, esetleg régebbi GTX770-el jobban járnál. (Bár utóbbinak nagyon magas a fogyasztása)

2018. márc. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, VGA-t érdemes használtan is nézni hátha kifogsz egyet. A bányászok nem bánnak kegyesen a videókártyák áraival... Egyébként minden más attól függ, hogyan nézzük.


A táp szerintem sem lesz elég, ha később fejlesztenél megint vakarhatod a fejet, hogy na, ez a táp vajon bírni fogja szusszal? Egyszer vegyél, de olyat ami a te közel-távoli maximális terveidnek megfelel és kész.


Alaplapot nézve Intel oldalon szerintem azzal az MSI lappal nem lesznek bajok, bár nekem nem igazán tetszik az MSI alaplapokban (B150M Bazooka Plus van nekem). Szerintem kevésbé felhasználóbarát, de kinek mi.


AMD oldalon az RX560 (ha a sima, nem a "D" verziót nézzük) talán 10%-al, ha többet nyújt. Pont ezért gondolom úgy, hogy amelyik épp olcsóbb azt kell megvenni mivel érdemleges különbség teljesítményben a 2 között nincs. Megint csak az alaplapot nézve én azt mondom az az A320 sem biztos, hogy a legjobb választás. Ha hosszú távon gondolkodunk, akkor B350-et érdemesebb venni. Abba kicsit kényelmesebben pakolhatsz Ryzen 7-et is akár később. Az sem elhanyagolható, hogy OC-orientáltabbak a B350-es lapok, még az A320-as lapokkal erre nincs lehetőség.


Ami kérdés még, hogy milyen kaliberű játékokkal játszanál? Mert ha kicsit komolyabbak akkor a G4600 versenyképesebbek, de online játékokra (LoL, Dota, WoT, CS:GO, Overwatch stb...) szinte tök mindegy. Én G4400-al tolom RX560 4GB és 8GB RAM mellett és a felsorolt játékokra maximálisan elegendő a PC-m. PUBG-t nem mernék rá ereszteni és az egyéb ilyen meglepetés gépzabáló online játékokat, de olyan Overwatch-kategóriáig el lehet ezzel menni simán. Ezért mondom, hogy akkor mindegy melyik oldalt választod.

2018. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vagyis na, versenyképesebb a G4600, ha a "most"-ot nézzük. Viszont fejleszthetőség szempontjából szerintem a pirosak jobbak, egy B350-es lappal és a linkelt procival egyenlőre jobban járnál. 2020-ig az AMD az AM4 foglalatra tervez fejleszteni ami azt jelenti, hogy ha addig bírja a lapod akkor bele tehetsz egy újabb procit is alaplap váltás nélkül is könnyedén, ez később kevesebb kiadást jelent. Most meg tölteléknek jó az X4 950.


A másik alternatíva meg a "most" szemlélet ahogy említettem. G4600 jobb az X4-hez képest.

2018. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

X4 950 +1.

Alaplapnak pedig érdemes egy AB350m Pro4.(normális VRM,húzható a CPU,4 db RAM slot)

Amúgy az mellé menjen a GTX 1050 2GB, nincs ilyen összefüggés hogy AMD mellé csak AMD, ilyen alapon Intel mellé Intel kéne...

Táphoz annyit hogy 13K-ért van most Seasonic SS400ET és annyiért Best Buy.Bővíthetőség szempontjából is jó mert egy GTX 1060 6GB simán rábízható illetve kis OC-t is bír az a táp.

RAM-nak az AM4 miatt:

[link]

Sokat dob rajta.

2018. márc. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

GTA 5,Overwatch,Mafia 3 ,stb ezekkel akarok jateszani! És ram-al direkt úgy voltam, hogy olcsón minosegit videokártyák újonnan akartam venni és nem az rx 460-at akartam linkelni, hanem az xfx rx 560-at! De akkor most melyik vga az erősebb? Ezt akartam én linkelni: [link]


Ja és akkor ezt a tapegyseget veszem, de én azért akartam csak a 350w-t választani mert úgy gondoltam egyelőre ehez a géphez jó lesz: [link]

2018. márc. 8. 22:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy nem az Európai piacra (azt hiszem a kínaiaknak szánt) verziót is kiadtak az RX560-ból, így szemfülesnek kell lenni. Ezt egy egyszerű "D" jelöléssel látták el, ám a gyártók nem mindig jelölik meg ez pontosan melyik modell is. A "D" verzió gyengített, kevesebb stream processzorral rendelkezik. Amit te linkeltél az pont egy "D" verziójú kártya mivel az XFX így jelöli: RX-560"D"2SFG5 - az idézőjel csak azért, hogy kiemeljem a jelzést ami elmondja, hogy ez a gyengébb verzió. Ha XFX-et veszel, akkor keress olyat amelyikben ott nincs a "D" jelölés, de ha másik modellt vennél akkor is nagyon járd körbe melyik verzióról is van szó. Láttam már gyengített 560-at 50 000Ft-os árfekvésben is ami szimplán csak átverés annyiért...
2018. márc. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!