Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitornál a válaszidőnél...

Monitornál a válaszidőnél érzékelhető a különbség?

Figyelt kérdés
Nézegettem a monitorokat és van hogy az egyiknek 1ms míg a másiknak 5ms a válasz ideje. Gondolom a kisebb gyorsabb és a válaszidő a megjelenítéssel kapcsolatos. Ezek között lehet a különbség vagy a szeme úgy se érzékeli az 5 és az 1ms különbséget ?

2018. márc. 10. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 10 alatt mindegy.
2018. márc. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is!
2018. márc. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Átlag felhasználónak, aki mondjuk nem e-sportol versenyszerűen, szerintem teljesen mindegy.
2018. márc. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A válaszidőnél érdemes 5 ms-os, vagy annál kisebb válaszidővel rendelkező monitort választani. Az igazán hard core játékosoknak pedig 1-2 ms-os modell ajánlott.Ez különösen olyan játékoknál fontos, ahol sok a hirtelen, gyors mozgás pl fpsjátékoknál és versenyeknél. Ha lassú monitoron játszol, megjelenik a szellemkép és az utánhúzás, ami rettentően lerontja a képminőséget és a játékélményt is.
2018. márc. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha fps elsz itt láthatod: https://www.youtube.com/watch?v=mpxezuLR9Ko 3ms is mennyit tud számítani és szépen mellé is tudsz lőni. De 5ms ig jó vagy a fölöt játékra nem jó.
2018. márc. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Hogy sikerült összehozni azt, hogy 5ms felett nem jó a megjelenítő játékra?! Bőven jó még a 16 is, ha csak sima egyszerű játékos vagy. Vagy akár említhetném a konzolosokat is, a TV-kkel, és a 30-60ms-os válaszidőkkel.


Kérdező: Ha nem vagy profi sportoló, és nem csak FPS, vagy versenyszimulátoros játékokkal játszol, akkor elég 8ms késleltetésnél maradni. Ilyenkor inkább arra figyelj, hogy milyen típusú panelt választasz, és az mekkora képfrissítési frekvenciára képes.

2018. márc. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1vs5 között számodra semmi különbség nem lesz.

Én 2-ről váltottam 5-re a jelenlegi monitorommal, semmit nem vettem észre.

2018. márc. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!