Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a 2 mag 2 szál...

Mi a különbség a 2 mag 2 szál illetve a 2 mag 4 szál tartalamú processzorok között?

Figyelt kérdés
Sokszor láttam hírdetésben, hogy az utóbbi előszeretettel hirdetik 4 magos processzornak.

#2-4mag
2018. márc. 14. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
2018. márc. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ a linkekkel együtt.Azért egy kicsit zavaró, hogy sok hirdető még így átveri a hozzá nem értőket. Elolvastam a linkek alatti hozzászólásokat és elbizonytalanít, hogy többek írták, nem biztos , hogy a fizikai 4 mag egyes esetekben gyorsabb,mint a 2 mag 4 szál.
2018. márc. 14. 20:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy 4 fizikai magos 20 Hz-es processzor valószínűleg nincs olyan gyors, mint egy 2+2 magos 200 Hz-es processzor.


Ahogyan egy 4 fizikai magos, 2000-ben készült processzor sem valószínű, hogy gyorsabb, mint egy 2018-ban készült 2+2-es processzor.


Millió helyen össze lehet hasonlítani a processzorokat, szóval kb azt lehet átverni, akinek nincs internete, vagy lusta rákeresni.

2018. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Olvasgatom,(a gép olvassa, mert nem látok), ennek ellenére én nem sokat tudok kideríteni a tesztekből. Odáig jutok, hogy hány GHz.
2018. márc. 15. 06:26
 5/6 Derwer ***** válasza:

A frekvencia (Ghz) önmagában semmit se jelent. A processzrook generációnként növelik a hatékonyságot, vagy kapnak kiegészítő képességeket.


A több szállúsítás a processzorok belső felépítéséből adódik, mert valójában, sokat vár a futószallag egyéb adatokra. (főleg ha IO művelet van, mert az nagyon lassú a CPUhoz képest)


Egy 1 mag 2szálas gép, kb 130% nyers teljesítményt ad, egy ugyanolyan 1 magoshoz képest. Ez csak egy ökölszám.

Amikor először bejött ez (1mag, két szál) nem csak 30%-ot jelentett érzetre, sokkal reszponzívabb lett a rendszer.

A több szálúsítás, immár 10éve jelen van, de 4 szál felett (szerintem) teljesen felesleges gondolkodni, mert azt csak kifejeetten intenzív felhasználás melelt lehet valamelyes kihasználni. 2mag 4 szálat szoktam javasolni.


Az intel térfelén, egyébként a számok elég sokmindent elárulnak, jól lehet tájékozódni bennük.


pl i5 2520m

i5= közép kategória (i3 alsó, i7 felső)

2 = második generáció (jelenleg 8as az aktuális)

520= ez sajnos nem olyan konkrét, de generáción belül azért rangsorol.

m = mobil, de lehet itt még


-U ami ultra alacsony fogyasztást jelent (15watt, az m-et kiszorította)

-K= tuningolásra szánt

-stb

2018. márc. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. Most már kapizsgálom, hogy hogyan is van a számozás. Eddig azt hittem az I5 mindenképpen jobb, mint az I3.

Most már szépen előjönnek a korábbi kérdések és a hozzászólások,. Elnézést kérek, kérdésem előtt nem akadtam megfelelő témákra, de a kereséseim nem hoztak eredményt.

2018. márc. 16. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!