Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Szóval nem igazán értem mi lehet a baj, random néha gondol egyet(van hogy napi többször van hogy csak 3 hét alatt 1-szer)a gépem és újraindul használat közben. Ha játékba vagyok, ha csak egy böngésző van megnyitva, amikor épp kedve van. Valakinek valami ötlet hogy miért van és mit tegyek ez ellen? Nagyon idegesít már. Konfig: AMD FX(tm)6600 six core processor, Ndvidia Geforce gtx 750 TI, memóra 8giga DDR3 HYPERX

2018. márc. 17. 17:44
 1/10 Fantom83 ***** válasza:
100%

Nekem pár hete volt hasonló gondom.(Fx6300+GTX 960+8Gb DDR3 HyperX )


1.eset-

A CPU-n kikeményedett a paszta,amikor megnéztem hőfok figyelővel 82C-ra ment fel a hőmérséklete toronyhűtés mellett is. Újra pasztáztam.


2.eset-

Bekapcsolás után nem sokkal indult újra. Kikaptam az alaplapi elemet,optimális beállítások,és kész.

Azóta minden rendben!


(ha ezek sem segítenek,akkor teljes újra telepítés,és kipróbálni egy másik táppal)

2018. márc. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 MGéza ***** válasza:
Tápegység elöregedését jelzi ez úgy tűnik. Nekem is hasonlóképp ment tönkre, először csak néha kikapcsolgat, pörög a ventije jó hangosan, aztán már egyre gyakrabban. Ne várd meg amíg teljesen tönkremegy. Milyen tápegység van a gépedben?
2018. márc. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tápom kevesebb mint fél éve ment tönkre, akkor lett véve egy másik,(nem nagyon értek a tápokhoz), KeepOut és 900W(legalábbis a tápon 900 van de rendeléskor 700-at írtak :I )
2018. márc. 18. 02:27
 4/10 A kérdező kommentje:
Tápcserekor lett újrapasztázva is és 1-2 hónapja raktam teljesen újra a gépet. Valami csatlakozási hiba nem lehet esetleg? Én már mindent próbáltam de már nincs ötletem.
2018. márc. 18. 02:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Eléggé megbízhatatlan a tápod, az lesz a baj.
2018. márc. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Fantom83 ***** válasza:

Talán egy legutolsó trükk:

Programmal (vagy Bios-ban) nézd meg,h a feszültségek ingadoznak-e (12V,5V,3.3V)

Ha össze vissza ugrálnak dobós a táp,nyárra lesz szoba ventilátorod belőle.

2018. márc. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 MGéza ***** válasza:
100%
Mondjuk a Keep Out egy elég tré minőségű tápegység, egyáltalán nem kizárt, hogy haldoklik, a kritikán aluli kínai belseje ennyi bírt... Rá kéne szánnod tisztességes összeget egy jobb tápegységere, mondjuk CM Masterwatt litere, elég lenne 400W is.
2018. márc. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Legtöbbször böngésző használata közben indul újra amúgy...így is biztos hogy táp hiba? Meg ugye rendes újraindulás, minden világít meg forog ugyanúgy mint előtte csak újraindul a gép.
2018. márc. 21. 17:29
 9/10 Fantom83 ***** válasza:

Ha tutira akarsz menni,szerezz egy minőségi tápot kölcsönbe,próbáld meg azzal.

Ha úgy jó,akkor tényleg dobós a tápod,nincs mese,venni kell másikat.

Ha akkor is fenn áll a hiba,akkor talán még a Bios frissítés,vagy újra rakása,kapcsoló gomb kontakt hiba ellenőrzés.

Több tippem nincs sajnos.

2018. márc. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na sikerült másik tápot szerezni de böngésző használata közben még így is újraindul néha...nagyon tanácstalan vagyok :(
2018. ápr. 3. 23:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!