Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez normális cpu hőmérséklet?...

Ez normális cpu hőmérséklet? Hogy lehetne alacsonyabb?

Figyelt kérdés

Eddig a procim alapállapotban 26-30 fokos volt és csgo közben meg 40-50 de miután újratelepítettem a windowst és felraktam minden drivert( egér, videokártya, az alaplap összes létező driverjét) és frissítettem a biost, normál állapotban 30-37 között van, csgo közben meg 50-60 körül. Tudom mást az ilyen apróságok nem zavarják de én nagyon érzékeny vagyok az ilyenre. Hogy lehetne újra 10 fokkal alacsonyabb?


Win10 64

intel core i5 8600k

Asus tuf z370 plus gaming

Asus gtx 650 ti (ideiglenes)

Hyperx fury 2*4gb

Wd red 1tb

Corsair H45


MSI afterburner-el lett mérve



2018. márc. 18. 22:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a témamegjelölés miatt, véletlen volt. De ha úgy vesszük így is értelmes.... :D
2018. márc. 18. 22:16
 2/8 anonim válasza:
az alaplapon a biosban vagy uefi-ben általában lehet állítani, hogy milyen hőfoktól függően milyen gyorsan forogjon a ventillátor. Ezt kellene módosítani. A fenti leírt hőmérséklet meg sem közelíti a procira veszélyes szintet.
2018. márc. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

teljesen egészséges. mondjuk gondolom a lap automatikusan elkezdte overclockolni a procit és amiatt melegebb mint volt.

de ha nem értesz hozzá akkor miért vettél k-s procit z370 es lappal?Ha zavar érdemes lenne megnézni hogy lehet-e undervoltage-t beállítani, akkor fixen kevesebbet eszik a proci és emiatt hűvösebb lesz.

Ehhez viszont kellene vagy egy hozzáértő ember vagy pár napnyi tanulás.

2018. márc. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális értékek ezek, szóval ne aggódj. Alaplapnál egyébként érdemes lehet manuálisan beállítani a ventilátorok fordulatszámát. Tehát megadni, hogy milyen hőmérsékleti küszöbértékek átlépésével, milyen fordulatszámon pörögjenek.
2018. márc. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60-ig teljesen normális, ha nincs delid. Sőt, még szerencsésnek is mondhatod magad. Amit tehetsz, hogy alulfeszeled, és delidelteted. Utóbbi 5K körül szokott lenni, és egy szaki megcsinálja úgy, hogy a garit sem bukod.
2018. márc. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70C-ig nem kell aggódni,csak 80-85 semmiképpen ne legyen.
2018. márc. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne 80-85? Az még a biztonságos határba belefér, az alaplap úgyis nekiáll throttlingolni mielőtt túlmelegedne(ha a felhasználó nem kapcsolta ki).


Az intel sehol sem írja hogy 80 fok sok lenne, a Tjunctionnal jelzik hogy ha a proci integrált áramkörei elérik a 100 fokot akkor leállítja magát vagy túlmelegszik.

[link]


Igen tudom hogy az áramköri hő nem egyenlő a magok hőjével de ebbe nem érdemes belemenni mert ez hosszú téma.

2018. márc. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De mitől lett melegebb mint az újratelepítés előtt?
2018. márc. 20. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!