Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi volt az előnye annak, hogy...

Mi volt az előnye annak, hogy a némely floppy disknél csak az egyik oldalra írtak?

Figyelt kérdés

Ezt találtam:

[link]


És arra lennék kíváncsi, hogy mi értelme volt nem engedélyezni a double sided writing-ot? Biztos volt valami hátránya, mert akkor nem árultak volna one sided-ot/vásárlás után mindenki megduplázta volna a kapacitást.


2018. márc. 19. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Régen csak egyoldalú lemezek léteztek, a kétoldalúak később jelentek meg.

Bár érdekes, hogy ha mindkét oldala mágneses volt, akkor miért csak az egyikre engedtek írni....

Elvileg a linkelt eszközzel lehetett olyan lyukat 'fúrni' a lemezbe, hogy a meghajtó kétoldalúként kezelje, illetve az írásvédettség megszüntetésére alkalmazták.

2018. márc. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:
Úgy néz ki, mint valami speciális fogászati kínzó eszköz. :D
2018. márc. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A floppy meghajtók is csak egy oldalasak voltak először. Ezekbe kézzel fordítottad meg a lemezt (mint a kazettás magnóba). Azonban a szinkronizáló, és írásvédő lukakat tükrözni kellett, hogy ez működjön is.

Az első kétoldalas 5.25"-os meghajtómat kb. egy havi fizetésemért vettem! Egy lemezre 800KB fért fel...

2018. márc. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem, hogy az volt a "deal", hogy az egyoldalas lemezeknek esetében a felület tesztelése csak az első oldalon történt meg a gyártás során, igazából azok is kétoldalasok voltak. Azt a kis darabot a műanyagból akármivel ki lehetett "harapni", rengeteg ilyenem volt, mindig is kétoldalasként használtam ezeket is, nagyon ritkán volt hibás a "b oldal"... Aztán jöttek a 3,5"-es floppy-k, és az egész értelmét veszette :-)
2018. márc. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!