Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális, hogy a Chrome...

Normális, hogy a Chrome 100%-ig kihasználja a processzorom?

Figyelt kérdés

Mostanában azt vettem észre, hogy a Chrome ha fut a CPU 100%-on pörög, ráadásul össze-vissza fagyadozik a rendszer közben, szinte használhatatlan a gép ez idő alatt.

Egyébként egy i7 7700-ról van szó.

Normális ez?



2018. márc. 20. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bár a Chrome zabálja az erőforrásokat, azért egy ilyen processzort nagyon szélsőséges esetekben képes így leterhelni. Én a helyedben (bányász)vírusra gyanakodnék.
2018. márc. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bányász vírust mondanék én is. Nekem 20 lappal, youtube live-ot is nézek, és az i5-7500-am 15-20%-on pörög.
2018. márc. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

JAJA csatlakozom, ezt add hozzá akkor:

[link]

2018. márc. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Közben kiderült, hogy igazából egy weboldal esetében lép csak fel ez a "különös" jelenség. Megnéztem munkahelyi gépen és ott is csak ennél az egy oldalnál van ez.

Ha a [nem engedi leírni gyakori] oldalra <filmezz><.eu> felmegy valaki és rákattint egy filmre, a CPU kihasználtság szinte azonnal 100%-ra ugrik. Na ezt magyarázza meg valaki :D

2018. márc. 21. 08:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Ezek az oldalak átálltak erre az aljas módszerre.

A processzorod teljesítményét használja ki az oldal, hogy kriptovalutát bányásszon, azaz pénzhez jusson.

2018. márc. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez nagyszerű...letöltöttem ezt a BitCoin bányászat elleni bővítményt Chrome-ba, de így is felpörög a CPU 100%-ra a linkelt oldalon. Szóval nem hinném hogy itt bányászat lenne a probléma.
2018. márc. 21. 14:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezek a bővítményeknek az adatbázisát egyfolytában bővítik, rengeteg bányász script létezik, én is kipróbáltam 2 bővítményt, arra az oldalra valóban nem jó egyenlőre egyik sem.


Egyébként meg nem is kell hozzá semmi, amikor a film indítási oldalra dob, akkor fel kell dobja ezt a feliratot:

[link]


Az oldal felajánlja "nemesen" ezt a lehetőséget.

Bekereteztem, hogy mire kell kattintanod: "cancel mining".


Ui.: Az előzőleg megnyitott oldalakat, ami a filmezz(pont)eu-val kapcsolatos, azokat zárd be.

2018. márc. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!