Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megérné lecserélni a processzort?

Megérné lecserélni a processzort?

Figyelt kérdés
Adott egy asztali gép gtx 1060 6gb, 16GB ram, illetve egy i5 3570-es processzor. Arra gondoltam, hogy eladnám a mostani processzort belőle és beszereznék egy 3570k-t, amit (ahogy olvastam az interneten) 4,2Ghz-ig lehetne húzni ha vennék egy jobb hűtőt rá. Sajnos az alaplapom csak 3570k-ig támogatja a processzorokat, vennék én újabbat, erősebbet, de ezt tudja max. Szóval szerintetek megérné a csere és hozna változást? Árban nem akkora különbség a két proci., szóval nem volna akkora hatalmas nagy kiadás.
2018. márc. 21. 22:39
 1/5 MGéza ***** válasza:
Biztos hogy csak i5-öt támogat? Milyen lap ez, valami speciális HP, Dell vagy ilyesmi? Egyéb esetben nem tudom elképzelni hogy ne tudnál beletenni egy i7-et. Mi a lap típusszáma? Úgy egyébként szerintem az a párszáz mhz nem érné meg és ha ilyen speciális lapod van, akkor az valószínűleg nem is engedi a húzást..
2018. márc. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:
100%
Dettó ugyan ez a konfigom van. Igazából fogalmam nincs mire nem elég ez neked jelenleg(?). Full HD-ba minden új címet magas beállítások mellett akadás mentesen játszok. Mindenhol bőven 60 FPS felett vagyok.
2018. márc. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem futnának jobban a játékok a cserétől
2018. márc. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

poc, mafia 3-at is próbáltad? Mert nekem 4.5 GHz-re kell rántani az i5 4690k-t hogy ne dropoljon már max beállításon 40re az fps, de még a kingdom come is lemászik 30-40re így mikor bemegyek egy sűrűbb városba (pl rattay városházánál) :D (gtx 1080 +16gb ram mellé fullHD-ban)


Szerintem nem éri meg cserélni, akkor már komplett rendszert érné meg, de ott is a mostani csúcs procikat célozva, a rammal meg lappal együtt még ha ezt el is adod, 150-160e alatt nem úszod meg.

2018. márc. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 P.O.C. ***** válasza:
Mivel utálom a 3. személy nézetes játékokat, így a Maffiát is. Így azt nem próbáltam.
2018. márc. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!