Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alábbi konfighoz elég lesz...

Az alábbi konfighoz elég lesz majd egy több éve használt 400W-os korábbi szériás Chieftec táp?

Figyelt kérdés

Szeretnék új gépet összeállítani és félek, hogy nem lesz elég hozzá a jelenlegi tápom, ami egy Chieftec 400W, de nem az újabb GPS/GPE széria közül valamelyik, hanem még a régebbi ANP szériából, amit 11k körül vettem jópár éve. Szóval erről a konfigról lenne szó (budget ultrakompromisszum gamer-PC-nek venném, szóval röhögni nem ér :D ):

* Asrock AB350M-HDV

* AMD Ryzen 5 2400G (Vega 11 iGPU) proci

* Crucial 8GB DDR4 2400 Mhz memória

* WD Blue 500GB SATA3 7200 RPM merevlemez

* 1-1 80mm ill 120mm-es ventilátor a gépbe

Szóval ezt a konfigot vajon elbírná a régebbi 400W-os Chieftec tápom? Online akarom összeállíttatni a gépemet (laikus vagyok és nem akarok kínlódni a BIOS frissítéssel meg a 46k-s procit remegő kézzel belehelyezni a deszkába), de táp nélkül rendelném PCX-ről és félek, hogyha itthon beszerelem a gépbe akkor pofára esek, mert nem bírja a táp. Viszont így is iszonyatosan szűk a keret, további 15 ezrem meg nem lenne új tápra. Remélem tudtok valami jó tanácsot/véleményt írni.



2018. márc. 22. 19:10
 1/9 szántóvető ***** válasza:
fogadjunk hogy a régi géped fogyasztása nagyobb volt.bírta?igen.bírni fog a tápod még 1 évet?talán.egyébként 2x4gb ram jobb lenne a dual channel miatt,és egy olyan lap ami 4 memória foglalatos.
2018. márc. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#2: Előző gépem egy Dual-Core e5200-as 2 GB DDR2-vel és ugyanilyen típusú vinyóval+HD5670-es vidkari. 4 slotos deszkát már nem engedhetnék meg magamnak, így is az összes pénzem rá fog menni, ami a kártyámon van most. Dual channel nélkül érezhetően lassabb egy sima 8 gigás ram mint DC-ben? 23 ezer a legolcsóbb 8 gigás ram, dual channelben meg a legolcsóbb 8 gb 27 ezer. Sajnos ezt sem engedhetem meg jelenleg. De ez mekkora szemétség. Régebben, amikor utoljára böngésztem a ram árakat, akkor szinte fillérek voltak (igaz azok DDR3-asok voltak :D). Egy szó, mint száz: Pontosan 120k-ból kellene a fenti konfigot összeállítani (pcx-en) bios frissítéssel/gépösszerakással együtt. De ha reménytelen dolog, akkor inkább hagyom a fenébe az egészet és nézek továbbra is gameplay videókat a yt-on. 😄😐😫😭😭😭
2018. márc. 22. 19:34
 3/9 szántóvető ***** válasza:

msi a320m bazooka: 19e

crucial 4gb ddr4 2400MHz: 13e

ryzen 3 2200g: 30e

és még marad egy csomó pénzed.ha nem fér bele a 2400g akkor jó az is amit írtam.

2018. márc. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3: És a 2200g mennyivel gyengébb, mint a 2400g? Ezt azért kérdezem, mert előbb-utóbb úgyis veszek egy izmos vidkarit mellé (ha lesz pénzem) és ha teljesítményben nem sokkal marad el a "nagyobb tesótól", akkor hajlandó vagyok a vega 8-al kompromisszumot kötni arra az időre dacára, hogy iGPU ide vagy oda, azért a 8 és 11 között is van jópár FPS-nyi különbség a youtube-os videótesztek alapján. Viszont érthetően azt sem szeretném, hogyha a jövőben meg lesz pénzem egy izmos kártyára (+táp) és akkor meg a proci ne legyen elég később. Bocsi, hogy itt elkalandozgatok a gondolataimmal, de totál laikus vagyok. :D
2018. márc. 22. 20:31
 5/9 szántóvető ***** válasza:
igazad van,a 2400g grafikus megoldása erősebb.akkor felejtsd el amit írtam,maradjon a 2400g.de még így is beleférsz a keretbe úgy látom.
2018. márc. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

CPU-ban is erősebb.

1500X és 1300X közti különbség van a 2 között, szóval már csak ezért is megéri a felárat.(2400G = 1500X)

Én alaplapnak AB350m Pro4 alá nem adnám, OC-ra alkalmas, 4 db RAM slot is van.

Az a táp valóban nem mai darab, ideiglenese nem lesz vele szerintem gond de ajánlott majd cserélni.(nem egy ismert darab, de a régi Chieftec tápok egész jók voltak)

2018. márc. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz gond a táppal, de ha veszel majd egy izmosabb videokártyát mindenképpen cseréld le!


Corsair 2x4GB DDR4 3000MHz Vengeance LPX Red CMK8GX4M2B3000C15R memória 12+24 hó gar.

31 389 Ft


Gigabyte GA-AB350-GAMING alaplap 12+24 hó gar.

22 766 Ft


AMD Ryzen 5 2400G YD2400C5FBBOX processzor 12+24 hó gar.

47 084 Ft


Termék összesen: 101 238 Ft


PCX.hu


HDD-t szerintem fölösleges venned ha van, de ha nagyon akarsz akkor belefér még a 120 ezres keretbe. Én egyelőre így venném, HDD-t, gépházat, tápot egyelőre áthoznám a régi gépből. Később lehetne ezeket is cserélni, aztán pedig egy videokártyát és még 8GB memóriát érdemes venni.

2018. márc. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az összes kommentet. :)
2018. márc. 22. 21:17
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


Az első link csak úgy barátilag!

Ami meg most jön azt mindenképpen!


[link]


Ebből ne engedj! Ennek a procinak kell a 3200-as memória.

A G.skill, mint az előző év bajnoka meg magáért beszél...

és kikerestem ésszerűen olcsóbb helyet, mert postával együtt is kedvezőbb a többinél.


Azért kérdezz rá a PCX-től, hogy hoznak-e 2x4-et, és mennyiért... mert jelenleg csak 2x8 van ~55 Ezerért.

2018. márc. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!