Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tölt be a Windows?

Miért nem tölt be a Windows?

Figyelt kérdés
Unokatesóm hozott egy laptopot (Packard Bell PEW96), hogy nézzem ná meg, mert nem tölt be, neki az is megfelel, ha újra telepítem a Windowst, csak működjön. Gondoltam bekapcsolom telepítő lemez nélkül, megnézem már, mit ír. Ezt írta: "no bootable device insert boot disk and press any key". Én már itt elhúztam a számat, úgy voltam vele, hogy szinte biztos, hogy bedöglött a HDD. Beraktam a lemezt, első dolgom az volt, hogy megnézzem, a telepítő látja-e a partíciókat. Látta... Beléptem a BIOS-ba, az nem látta a HDD-t, annyit írt, hogy "model name none". Bootolás sorrendje okés, kikapcsoltam azt is, hogy hálózati kártyáról próbáljon bootolni stb.. Megpróbáltam a telepítő lemezzel a javítást. Nem tudta kijavítani, kérte a merevlemez driverét. És itt jött a legnagyobb meglepetés. Kíváncsiságból rányomtam arra, hogy kitallózom, hát elég furcsa, de ott látta a vinyót, az egész meghajtót, mindent, mint amikor a Windowsbóo rámegyünk, hogy számítógép/sajátgép. Tartalom is volt, képektől megkezdve telepptett programokig minden. Hát meglepett. CMD-ből próbáltam még egy-két dolgot (FixMbr, FixBoot stb.), de ezzel sem lett jó. Ráadásul már ezután mást írt, mikor bekapcsoltam, ezt: "Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause.". Ezután pedig felsorolja 3 pontban, hogy hogyan próbáljam megoldani (mint itt: [link] Ma ha lesz kedvem szétszedem és megnézem a csatlakozókat, hátha csak az a hiba.

2018. márc. 27. 07:40
 1/2 A kérdező kommentje:
A laptopon nem tudom melyik Windows van, a lemez Windows 7 64bit.
2018. márc. 27. 07:47
 2/2 anonim ***** válasza:
Sanszos, hogy a biosban van valami elrontva. Én a helyedben a biost alapra húznám, majd egy telepítővel formáznám a hdd-t és tisztán telepíteném. Ha elindul akkor meg meg kell nézni pár diagnosztikai programmal hogy tényleg minden rendben van e mielőtt komolyabb dolgokat bíznál rá
2018. márc. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!