Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az új laptopom ugyanúgy...

Az új laptopom ugyanúgy 4GB-os, mint az előző, mégis sokkal lassabbnak érzem, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Simán csak netezek, de várni kell, hogy betöltsön az oldal, a másik gépnél ez nem volt.

Egyszerűen csak görgetném pl. a Facebook-ot, de karikázik, nem tudom folyamatosan görgetni.

A netem nem változott.

Regisztrált Win10 van rajta.

Még csak 2 napja használom, és nem tettem fel másik böngészőt, a rendszer saját Explorerét használom.

Ez okozhat lassúságot?

Maga a böngésző tud lassú lenni, vagy azon nem múlik?



2018. márc. 30. 20:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen mostani géped? Milyen volt a régi? Eddig is az explorert használtad? Más böngészőt próbáltál? Akkuról és hálózatról is ugyanaz van? Nincs energia takarékos módban? Frissítve van a rendszer?
2018. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lehet tölti le a frissítéseket.
2018. márc. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Milyen alkatrészekből áll a régi illetve új laptopod, főleg a processzor a fontos
2018. márc. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Windows 10.
2018. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, ha 4 gb ram van a laposban, ha más paraméterei eltérőek a régi gépedtől. Elég, ha gyengébb processzor van benne. Nem is értem, hogy lehet csak memória méret alapján ilyesmit venni.
2018. márc. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak memorian mulik, ne hasznalj explorert, lehet fut a hatterben valami, vagy lehet hogy tulmelegedik
2018. márc. 31. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Nem is értem, hogy lehet csak memória méret alapján ilyesmit venni"

Úgy, hogy elsődleges szempont a pénztárcám kapacitása volt, nyilván vettem volna 100x jobbat, de azt néztem, hogy ki tudjam fizetni, és akkor már annyiért ne 1 vagy 2 gigásat vegyek.

Nem nagyon volt lehetőségem ugrálni.

Erről egyébként annyira jókat írnak, mind a gyártó (ami annyira nem releváns), mind a vásárlói vélemények elég pozitívak.

Csak ez alapján választani... egyrészt mint írtam, nem csinálok rajta semmi különöset, nem játszok, nem dolgozok, csak netezek.

Másrészt, nyilván van ezer dolog, amihez te sem értesz, és én is tudnám mondani, hogy hogy lehet csak x dologra figyelni, mikor csomó minden más fontos dolgot is figyelembe kéne venni.

Nem érthet mindenki profi módon az informatikához, szerintem felhasználói szinten az is valami, hogy a memóriára figyeltem.

Tudom, megkérhettem volna valakit... de ha pl ide kiírom ezt a kérdést, ezt a gépet is elkezditek fikázni, hogy ilyen meg olyan szr és semmire nem jó.

Ha megkérem, hogy ajáljatok, akkor meg olyan gépekre mondjátok, hogy alap, hogy az nem fér bele a keretembe.

Elhiszem, meg örülök, hogy egyesek 300 ezerért vesznek maguknak gépet, én nem tehetem meg.


"Más böngészőt próbáltál?"

Ezt leírtam a kérdésben, hogy még nem.


Túlmelegedés elég fura lenne egy zsír új gépnél.


Asus ez is és a régi is, az tönkrement, nem tudok róla többet.

Meglepődnék, ha ez az új kevesebbet tudna vagy gyengébb processzora lenne, mint a réginek volt.

Az egy 4 évvel ezelőtt vásárolt 4 gigás asus volt, akkor volt 70 ezer.

A kijelzője ment tönkre, 40-50 ezret mondtak javításra.

Ez most 4 évvel később 82 ezer, ennyiért tudom, hogy alap, de nem hinném, hogy kevesebbet tud egy több éves és még olcsóbb gépnél.


Ez lenne az egyébként:

[link]

2018. márc. 31. 14:22
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem ez jobbnak tűnik:


[link]


A processzora is jobbnak tűnik


[link]


(csak épp többet fogyaszt... ha inkább telepről használod, akkor hátrány)


És ugyanúgy DD3-as ram van benne, csak 2x annyi.


Jó hogy megmondod helyettünk, hogy mit válaszoltunk volna, mert gyorsabb, csak kevésbé hatékony.

2018. márc. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a N3350 proci gyenge. Windows 10 gyorsítása... [link]

Próbáld ki a Chrome-ot.

2018. márc. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
Ashampoo WinOptimizer15 programot is kipróbálhatod a Live-Tuner része nálam segít. Illetve némi gyorsulást okoz a readyboost egy class10 kártyával. Nálam érezhető. [link]
2018. márc. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!