Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen felszerelést/megoldást...

Kleptomanitic74 kérdése:

Milyen felszerelést/megoldást ajánlotok a számítógép hardveres tisztítására?

Figyelt kérdés

Edigg ilyen ötleteket kaptam.:

-Koszgyüjtő zselé a billentyűzet gombok közötti helyekre

-antisztatikus tisztító oldat és mikrószálas törlőkendő képernyőre

-porszivó és minikompresszór a ház portalanitásához (a porszívó azért javasolt mert elszívja a felszabadult port és így az nem hullik vissza, illetve arra is felhívták a figyelmemet hogy a kompresszor által kifújt levegő ne legyen túl erős és hogy a fuvóka legyen páramentes megoldásu)


Tudnátok ehhez hasonló tippeket adni?


2018. márc. 31. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Amit én használok:

Monitor: Ablaktisztító + mikroszálas rongy

Klaviatúra/rágcsáló: Erre a célra fenntartott, puha sörtéjű fogkefe, gombokhoz szappanos meleg víz (fém részeket nem árt leszedni), majd száradás.

PC: Sűrített levegő, puha sörtéjű, áramot nem vezető festőecset, papírzsepi+izopropil-alkohol a paszta leszedésére.


Úgy 10 gépet tartok karban ezekkel a megoldásokkal, köszönik szépen, még soha nem volt tőlük semmi gond.

2018. márc. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A zselé teljesen felesleges. Legyen kivehető billenytűzetű, vagy mechanikus amit minden további nélkül lehet takarítani.


Amúgy más nem kell, nekem is csak egy kompresszorom van+monitor tisztító kendővel.

Mire kellene még bármi?

2018. márc. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Fantom83 ***** válasza:

Nekem Master kijelző tisztító gél+valamilyen puha rongy.

Portalanításra 50 Literes kompresszor,amin van vízleválasztó,gyárilag nyomás szabályzó,azzal billentyűzetet,gépházat kifújom,és kész.

Processzor újra pasztázáshoz denaturált szesz+rongy+papír zsebkendő.(10g-os Kolink paszta vészhelyzetre eltéve)

2018. márc. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 P.O.C. ***** válasza:

Monitor: sima enyhén vizesített nem műszálas kendő, utána meg sima konyhai papírtörlővel szárazra törlöm. Ablak tisztítóba alkohol van nem igazán ajánlott. A spéci monitor tisztító folyadékok meg többet mázgálnak, mint tisztítanak ahogy eddig tapasztaltam és nem is olcsók.


Gépház: nekünk van otthol kompresszorunk, hogy a mocsok meg a kondenzvíz ne kerüljön bele, Kínából rendeltem hozzá olaj víz leválasztó adaptert.

Korábban én is sűrített levegő spay -el kínlódtam. Egyrészt fagyasztó hatása is van, azzal nagyon kell vigyázni, és az olcsóbb fajtákba még víz is lehet.

A mechanikai tisztítást pl ecset nem ajánlom, max a hűtőbordáknál, ugyanis nagyon hamar ki lehet így nyírni pár alkatrészt. Nem egyszer hallattam már hogy valaki porszívóval nyírta ki, mert hogy szívóhatás legyen azt nagyon közel kell tartani. Meg ott az ESD veszély is ezeknél.


Billentyűzet: hát annál nem igazán találtam még jól működő módszert, kendővel, fültisztítóval törlöm meg. De ha nagyon elszennyeződik és szétszedem és úgy takarítom.

Állítólag vannak vízzel moshatóak is.

2018. márc. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!