Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Baj, ha az alaplapot utoljára...

Baj, ha az alaplapot utoljára veszem meg?

Figyelt kérdés

Össze szeretnék rakni egy 8. generációs gépet

Proci egy Intel Core I3 8100 lesz, a procit és a videokártyát már megvettem. Mivel még drága alaplap jár hozzá, és olyat olvastam hogy Áprilisban jönnek az olcsóbb alaplapok, ezért addig megvennék mindent, ramokat, tápot, gépházat, és utoljára az alaplapot.


Nem elsz kompatibilitási hiba ugye? Proci 2400MHz-s ramot kezel DDR4.



#RAM #tápegység #Asrock Z370 Pro4 #drága alapalp #8. generációs processzor
2018. ápr. 2. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, ez inkább csak Ryzennél fontos.
2018. ápr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Argloss ***** válasza:
100%
3 munkanapon belül cserekötelezettségük van a boltoknak. Ha csak egy hónap múlva teszteled az alkatrészeket jóval problémásabb lesz a dolog, ha esetleg valamiből selejtet fogtál ki.
2018. ápr. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hát annyi pénzem nincs, hogy egybe vegyem meg az alkatrészeket. Amég van rá garancia, vagy javítják vagy cserélik :)
2018. ápr. 2. 11:00
 4/12 anonim ***** válasza:
Összeadni tudsz? Általános iskola eslő osztály megvan? Mert ha igen, akkor esetleg félrerakhatnád a pénzt havonta, és nyáron megvehetsz mindent egyben.
2018. ápr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Képzeld megvan.... Nekem jó így hogy 2 hetente megveszek egy alkatrészt.....
2018. ápr. 2. 11:44
 6/12 anonim ***** válasza:

Egybe vedd, lehetőség szerint egy helyről.

A darabonkénti posta árából még össze is rakják és tesztelik.

Így pl. elkerülheted azt a kellemetlen esetet, hogy régi BIOS -al van az alaplap és frissíteni kéne a CPU -hoz.

Ami nem hiba, mert a termék nem rossz, így javítani sincs mit rajta.

Így neked kell frissíteni amihez egy extra régebbi, kompatibilis CPU -t is be kell szerezni, aztán lefuttatni az amúgy elég rizikós frissítést majd úgy össze rakni a kívánt konfigot.

2018. ápr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Már elkezdtem a beszerzéseket, egy helyről vettem meg a procit, és a videokártyát. A8. generációs alaplaphoz meg BIOS frissítés nem hiszem hogy kéne, mert más processzort nem támogat, csak 8. generációs procikat :) Köszi atanácsot, d emár elkezdtem külön-külön megvenni a dolgokat :)
2018. ápr. 2. 11:53
 8/12 A kérdező kommentje:
ja, és ingyenesen át tudom venni a boltból, mert 4 megállónyira van a bolt :)
2018. ápr. 2. 11:54
 9/12 anonim ***** válasza:

A 8. Generációs intel CPU -k ugyan azt a foglalatot használják mint a 6. és 7. generációsak. (LGA 1151)

Így nagyon is körül tekintőnek kell lenni, hogy kompatibilis alaplapot tudj hozzá vadászni.

Mind memóriához, mind CPU -hoz.

2018. ápr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Z370 chipsetes lapok kompatibilisek a procihoz, a proci meg DDR4 2400MHz-s memóriákat támogat :)
2018. ápr. 2. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!