Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A monitor befolyásolja a...

A monitor befolyásolja a játék futását, fps meg ilyeneket?

Figyelt kérdés

Otthon ha a tvre kapcsolom a pc-met a játék(witcher 3) fullosan fut, de ha a rendes monitorhoz kapcsolom akkor akad késik a kép meg full élvezhetetlen az egész. Nem tudom valami ötlet, h mi lehet a probléma? Felbondtás, hardver?

Config:

Cpu: intel i3 7100 3.9 ghz

Cpu: nvidia geforce gtx 1050 2 gb vram

Ram: 8 gb



2018. ápr. 2. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:

pl. ha mointrod nagyobb felbontású akkor nagyobb számítási igény lehet, ha natív felbontáson játszol.

Más befolyásoló hatása nem lehet.

2018. ápr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

milyen tv, milyen monitor? Lehet a tv csak 720p-s a monitor meg 1080p-s vagy 1080p a tv, a monitor 1440p.

Szóval a monitornak nagyobb a natív felbontása és azzal már nem bír el a gép.

2018. ápr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
FPS függ. Ha 60 Hz-s a TV-d akkor csak 60 fpssel tudsz játszani (hiába van neked 544534 fpsed, 60-at látsz). Ha több van akkor annyi fpssel fut (ha a géped bírja) pl 144 Hz-el. Felbontás is függ. Ha HD-s a monitorod és kisebb felbontáson játszol akkor nem annyira terheli le a videókáryát, de ha pl. 4k-ban tolod akkor kevés fpsed lesz. Tehát fordított arányosság van a kettő közt.
2018. ápr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A tvt nem tudom sajnos, de a monitor az 1680x1050
2018. ápr. 2. 20:55
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget:DD küldtem zöldet mindenkinek
2018. ápr. 2. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!