Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2000RPM-es ventillátor jó?

2000RPM-es ventillátor jó?

Figyelt kérdés
Van egy 100 fokos AMD-s gépem,most fogom hűtőpasztázni,mert már régen volt,viszont vennék egy hűtőt is(nem processzorhűtőt) 2000RPM jó,vagy kevés?

2018. ápr. 3. 09:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%

Ez nem olyan, mint a csapágyzsír, hogy időnként kell tenni bele.


EGYSZER kell rendesen pasztázni egy hűtőbordát, amikor összeszerelik, aztán többet nemkell.

Ha kell, akkor nemvolt egyszerse rendesen. Főleg, ha most 100 fokos ...

Csak szólok.


A 2000-res venti pont olyan jó, mint az 1500-as, csak hangosabb.

NEM a fordulatszám a lényeg.

2018. ápr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Fantom83 ***** válasza:

Én folyamatosan próbálok minden fajta pasztát,max 1 évet bírnak.

Ha márkás, MX-2/MX-4,az jobban vezeti a hőt,és valószínűleg tovább is bírhatja.

Azzal nem értek egyet,h " egyszer kell rendesen,aztán többet nem kell".

De kell,mert előbb utóbb kikeményedik a paszta.

2018. ápr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha 100 fokos a procid, amit kötve hiszek, mert 75-85 fok környékén lekapcsol a gép, akkor én arra minél hamarabb vennék egy értelmesebb procihűtőt, egy sima ventilátor persze jelent valamennyit, de nem lesz hirtelen 60 fokos. Talán vissza tudod, majd szorítani vele kb 5 fokkal, de az édes kevés. A 2000 rpm-es hűtő max akkor jó ha birod a rohadt hangos gépet, és mellé jó a légszállítása, nem csak pörög mint a hülye. Egy példa, nekem a gépemben a legmagasabb fordulatú ventillátor 1500-at forog, de az is csak a videókártyáé. Az összes többi nem éri el az 1000-t terhelve. És a procim nem megy 60 fok fölé. És ez is AMD csak ryzen. Az előző konfig is amd volt az csak 55 fok volt.
2018. ápr. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A pasztázásról meg annyit, hogy olcsó pasztát lehet cserélni 1-2 havonta, mert annyi idő alatt már olyan száraz, hogy kaparni lehet a prociról. Minőségibb paszták pedig kibírnak egy évet. Én az arctic cooling mx4-et ajánlom nekem bevált. A videókártyámnál is 5 fokot jelentett mikor lecseréltem a gyárit.
2018. ápr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Pasztából nézd a minőséget is. Én vettem 200 Ft-os pasztás sarki számítás technikai boltba mindig túl melegedett. Vettünk egy 1200 ft-os coolermaster hűtőpasztát féléve pasztáztam be újra és azóta megy tökéletesen, semmi túlmelegedés nincs. De az is lehet, hogy én bénáztam el valamit, ez nem fix. De ajánlatos nézni a minőséget.


A proci is számít, hogy mennyire termel hőt. Ha egy FX prociról van szó, ami nagyon szeret meleget csinálni, akkor lehetne nagyobbat nézni. Pontosan milyen procid van?

2018. ápr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A teljesítménynél a légszállítás mennyiségét (amit általában térfogat/idő függvényében adnak meg) kell figyelembe venni, nem a fordulatszámot. A zajszint mérésére pedig a dB(A) szolgál, szintén nem a fordulatszám.


Igen, magasabb fordulatszám mellett nagyobb a légszállítás és hangosabb is, de önmagában ez az adat semmit nem jelent. Mivel vannak közvetlenebb értékek is ezek mérésére, így nem is kell figyelembe venni.

2018. ápr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én egyszer rányomtam némi ezüstpasztát a procira, amikor összeraktam, meg egy 1 kilós hűtőbordát egy 14 centis 1200rpm-es ventillátorral és azóta sem ment 65 fok felé soha a processzor hőmérséklete (okés egy régebbi AMD FX-8320 proci van benne, de az is tud azért melegedni, ha nagyon ki van pörgetve).
2018. ápr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

2 éve van a procimon Thermal grizzly kryonaut, gondoltam leszedem átkenni, még mindig nem keményedett ki, pedig napi 4-5 órát mindig megy a gép (hétvégén többet).

Az is sokat számít, milyen a paszta(vagy zsír).

2018. ápr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

[link]

Itt van ha nem hiszed 102 fokos jelenleg.

Ma a hűtőbodrákat kitakarítottam mert tiszta por volt,és egy fél óráig 75 fok körül volt,de utánna ismét felment 100 fölé.

És pasztából mennyit,és hova kéne tenni?

2018. ápr. 3. 15:07
 10/19 anonim ***** válasza:

Nagyon fura, mintha egyáltalán nem menne a hütőventi rajta. AIDA32 mit mond a CPU cooler fordulatszámról?

(portable verziót szedjél le belőle).

2018. ápr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!