Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fekete képernyő játék közben?

Fekete képernyő játék közben?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy játék közben elmegy a kép és a hang is "beakad". Az egész gép teljesen új, pár napos minden. A hőfokokat néztem, a legfrissebb driverek vannak fent. Windows 7 és 10-nél is fennáll a probléma.

Ezernyi fórumot átnéztem és mindent kipróbáltam, de semmi.

Gigabyte A320M-S2H, GTX 770 4GB DC2, 8GB DDR4 2400MHz RAM, Ryzen 1300X CPU, Corsair CX650 táp, 240GB Kingston SSD. Mi lehet a probléma? Rossz lenne a VGA amit vettem?



2018. ápr. 4. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:

hang beakadás az esetek túlnyomó többségénél túlterhelt processzorra utal.


Hűtőt milyet vettél rá?

Monitor remélhetőleg a videokártya kimenetre van kötve, nem pedig alaplapra (mivel akkor tiltja a kártya főbb funkcióit, de nincs IGP ebben a prociban, így ez is okozhat ilyen gondot).

2018. ápr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. A processzoron a gyári hűtő van amit adtak hozzá. És igen, a monitor a vga-ra van kötve.

Azt mondod túlmelegedne a CPU?

2018. ápr. 8. 16:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Processzor órajelet húztad? Mert a lap alkalmatlan rá, az is okozhat ilyet.

vga-t kéne tesztelni másnál (akár ismerős, vagy szerviz).


Milyen játékról van szó? Mindegyik, vagy csak pár darab?


A gép pár napos, de a windows is? újra lett rakva/fel lett telepítve ahogy meglett a gép (pl gyakori hiba hogy régi HDD-t/SSD-t bevágják az új gépbe és azt hiszik az úgy menni is fog simán).


Kézileg tegyél fel egy directX-et, illetve a microsoft visual c++ redistribute 2005-től 2015-ig terjedő verziókat, meg próbálj még egyet frissíteni a geforce experience-ből leszedett nvidia illesztővel.

2018. ápr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem húztam semmit és másik játéknál is ez van. Igen a windows is új. A directx feltéve és a visual c-k is megvannak. Az a furcsa, hogy teljesen véletlenszerűen csinálja. Van mikor 4 óráig semmi gond, aztán egyszer csak meghal. Életemben először vettem új gépet és ez se jó. :D
2018. ápr. 9. 11:49
 5/6 A kérdező kommentje:

A következőképp csináltam, csak hogy meglegyen a teljes kép.

1. Windows fel és az automatikus frissítések tiltása.

2. Driverek a gyártó honlapjáról leszed, majd telepít. (A VGA-jét az nvidia oldaláról.)

3. DirectX és Visual C-k telepítése.

4. Az nvidia vezérlőpultban a 3D beállításokat a teljesítményre tettem.

5. MSI Afterburnerben beállítom, hogy 70 fok körül a kártyán a venti már 100%-on menjen.(A venti max 65%-ig megy fel a GPU hőmérséklete pedig 63-64 fokig. A CPU 55 fokos max.)

6. Steam és Uplay install, majd a Siege telepítése és játék.

Egy darabig semmi gond, aztán fekete kép és beakadt hang. Ekkor reset, majd minden gond nélkül feláll és megint jó egy darabig. Változó, hogy meddig.

2018. ápr. 9. 11:56
 6/6 anonim ***** válasza:

most már kb csak az alaplapra tudok gondolni, mivel az az egyetlen nagyon fapados dolog a gépben. Vagy tényleg a kártya akarja megadni magát.


Ha van ismerős, vidd át hozzá a kártyát, ott is tesztelni kicsit, illetve van direkt videokártya stressz teszt (FurMark pl, a mai világban nem hiszem hogy gondot okozna a letöltése valamilyen formában), amit otthon futtathatsz.


Egy dolgot tudok még javasolni, szedd szét a vga-t és kend újra a GPU pasztáját.

Ha az ki van száradva, az érzékelő simán hibás adatot mutathat a felső venti részen, a GPU forrósodhat.

Nem egy nagy dolog, kb ugyan az mint a proci átkenése, csak itt nagyobb a burkolat (venti), amit lekapsz.

2018. ápr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!