Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Újraindul a gépem! Miért?

Újraindul a gépem! Miért?

Figyelt kérdés

Vettem egy asus gtx 770-et és kíváncsiságból lefuttattam egy stressztesztet, de a gép újraindult akárhányszor próbálkoztam.

Meguntam ezért gondoltam megpróbálom egy nagyobb játékkal is.

Láss csodát a gép ott is újraindult.

Telepítettem a legújabb Nvidia drivereket, a ventillátorok 100%-on pörögnek.

Alaplap: asus a78l-m/usb3

Proci:Amd Fx-6300 3,5GHz

Ram:8Gb

Gpu: Asus Gtx 770 oc 2gb

OS: win10 x64

+500gb Hdd


Mivel van a gond?

Illetve, hogy tudom kiküszöbölni?



2018. ápr. 6. 17:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is a legfontosabb tényezőt nem írtad, hogy milyen tápegység van a gépben...


2 oka lehet nagyon sűrűn: tápegység esetlegesen nem bírja el a terhelést.


De általában jelentősebb az, hogy a VGA-k túlmelegednek.

Ehhez egy jó táp is kell: Energiafogyasztás

max. 300 W további 6+8 tűs PCIe tápcsatlakozó szükséges.

Szóval érdekelne, az is, hogy milyen táp van alatta, főleg, hogy AMD cpu-k is fogyasztanak sokat...

2018. ápr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Robivosi ***** válasza:
Ha 100%-on pörögnek, a ventik, akkor nézz utána a hőmérsékleteknek Lehet hogy ott van valami gond.
2018. ápr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:

550W-os táp egy 6pines és egy polexből 8pinesre alakított kábel van a kártyára kötve.


Második válaszoló:

A ventillátorokat én állítottam be így, pont azért, hogy ne melegedjen annyira.

2018. ápr. 6. 20:05
 4/14 A kérdező kommentje:
Bocs molex nem "polex"
2018. ápr. 6. 20:07
 5/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok, pontos táp típusa kellene, mert ez így kevés.


Alapból a videókártya simán felvesz 300W-ot, 95W-ot ehet a cpu-d. Az 395W idáig és ez csak 2 alkatrész, HDD-k is általában 5-10W-ot simán megesznek, de mi csak számoljunk 5W-al az már 400W. és ha nem valami minőségi tápegységed van akkor kb 80%-os hatásfokkal lehet számolni. Az 440W (80%-os hatásfok), ha pörögnek a ventik 100%-on azok is simán felvesznek 5-10W-ot attól függ hány venti van, 1 ventilátor simán felvesz 5 W-ot... egy 12cm-s főleg ha még akár világít is akkor pl 5.1W-ot... Windows közben, ha pl böngészőzöl akkor is újraindul, vagy csak stressztesztnél és játékoknál?

2018. ápr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az 550w-os tápnak elégnek kellene lennie, amennyiben minőségi, és képes a videókártya fele 25 ampert, mert ha nem képes mert mondjuk sokfele van osztva az áramkör és a kártya 2x10 amperes körön van mondjuk akkor az édes kevés lesz neki. Bár amit írtál, hogy kell a molex- pci-e átalakító, nem hiszem, hogy mai csirke lenne az a táp, és már lehet kicsit el van fáradva, és nem képes már 80-as hatásfokra csak 70-re ami már csak 385 watt, és a gépednek kell 435 watt durván, ami meg is lenne ha 80 pluszos lenne a táp, de szerintem nem az. Egyébként egy kis segítség ahhoz hogy hogyan lehet kiszámolni mekkora táp kell a gépbe(80+ táp esetén)


(CPU max fogyasztása+VGA max. fogy.+egyéb hardverek fogy. ~ 40w)×1,2 = minimális táp kapacitás


Ami a te esetedben (95+300+40)x1,2= 522 Watt.

Már csak a táp pontos típusa kellene, hogy meg tudjuk mondani képes e leadni azt amit kellene neki.

2018. ápr. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja ha kiderülne, hogy a táppal van gond én ajánlom a cooler master g550m-et. Nekem ez van, igaz félmoduláris, meg nem olcsó, de egy fázisú és 550 wattos, nekem egy r9 280x-et és egy ryzen 7 1700-at üzemeltet gond nélkül, volt, hogy oc is volt a vga-n is és a procin is nem volt vele gond bírta, csak nem tetszettek a hőfokok így visszavettem alapra. Ja és mellette 2 vinyó 1 ssd 6 venti.
2018. ápr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Sajnos a tápon nincsen semmiféle típus illetve márka megjelölés. Ez elég kellemetlen, mert szerintem ez egy noname táp. Annyi van rajta, hogy: 12CMfan-ATX550WP.

Netezni, meg egyéb nem megterhelő dolgokat tudok rajta csinálni, csak amikor megerőltetem akkor hal meg a gép.

2018. ápr. 7. 11:05
 9/14 anonim ***** válasza:

Több helyen azt írják, hogy elvileg ez az: [link]


Ez elég gyér tápnak tűnik... szóval valószínűleg a tápegység a hibás... egyébként tuti, nem 80 vagy 80+ -os a hatásfoka, szóval kb kuka ez a táp ilyen konfig mellett.

2018. ápr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem ilyen de szerintem ez lényegtelen.

Akkor muszáj beruháznom egy erősebbre.

Jó lesz egy szintén 550-es (nyilván valami jobb típus) vagy inkább emeljem 600-ra?

2018. ápr. 7. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!