Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha szeretnem a laptopomba...

Ha szeretnem a laptopomba boviteni a ramot akkor az tok mindegy milyen markajut veszek vagy csak olyat amilyen a gepbe van?

Figyelt kérdés

Most a gepembe van sgy 4gb ddr3l 1600mhz es ram de nem tudom milyen marka.

Ha nem ugyam az a marka de minden ugyan olyan mint ami most benne van akkor fog mukodni?



2018. ápr. 9. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
99,99% hogyha a mennyiség (4gb), késleltetés(CL-Cas Latency, nem nevezted meg), gyorsaság(1600Mhz) ugyanaz, akkor jó lesz, akár még dual channel is.
2018. ápr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt.

Ez a dual channel azt jelenti hogy a ker ramot egyszerre hasznalom?

2018. ápr. 9. 11:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, valamennyivel gyorsabb. A dual channelt magától állítja ha képes dual channelre, és a ramok is jók amúgy.

CPU-Z progival lehet majd ellenőrizni hogy dual vagy single, de lehet bekapcsoláskor is írja maga a gép, ha a bootnál szokott kiírni adatokat. (Sok laptopnál nincs semmi a bootnál, tehát nem biztos)

2018. ápr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen pont azt toltottem le az elobb es azt irja h sinlge channel viszont megneztem a neten a gep leirasanal azt irja hogy dual channel capable
2018. ápr. 9. 11:33
 5/9 A kérdező kommentje:
A CL latency cas az 11.0 clocks
2018. ápr. 9. 11:35
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, ha jelenleg 1 ram van akkor valóban csak single lehet.


Tehát vegyél 4gb, Cl11, 1600Mhz ramot.

Mondom az esetek 99,99%-ban jó lesz.

2018. ápr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a gyors es hasznos valaszt🙂
2018. ápr. 9. 12:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha ugyan olyan lesz, menni fog, csak ne felejtsd el, hogy a notebookba SODIMM való, nem sima DIMM.

[link]

2018. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom
2018. ápr. 9. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!