Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az baj, hogy a proci ventiláto...

Az baj, hogy a proci ventilátora nem forog?

Figyelt kérdés
Most vettem a gépet és eddig még az op. rendszert sem raktam fel rá. Amikor elindítom a gépet, akkor nem forog a venti. Ez lehet azért, mert még konkrétan semmit sem csináltam vele? Nem érte el azt a megfelelő hőmérsékletet?

2018. ápr. 13. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugye a procihűtő kábelét az alaplapon lévő CPU_FAN aljzatba dugtad?

Forognia kellene rögtön (lassabban, mint a normál használatnál) onnantól, hogy bekapcsolod a gépet.

2018. ápr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Forognia kell. 1200-4800 RMP közt változóan pörögnek a ventik.

Csak pár esetben láttam olyat hogy nem ment, csak ha kellet.

De ezek kicsi teljesítményű netbook -ok voltak.

(Szó szerint ha nem volt terhelés, le is kapcsolta.)

2018. ápr. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal a CPU ventilátor mindig üzemel (tehát forog), csak kis terhelés esetén nyilván lassabban.
2018. ápr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha később beindul, akkor teljesen normális. Notiknál általában teljes fordulatszámon indul el és utána kezd el alacsonyabb sebességgel pörögni a CPU hőmérsékletétől függően, de pl. az én mostani asztali gépem alaplapjára dugott CPU venti meg sem mozdul a bios képernyő alatt, csak valamikor a Windows boot-olásakor indul el és az is utána a CPU hőmérséklettől függően változtatja a fordulatszámát.
2018. ápr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!