Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ramból melyik kiszerelést...

Asdfgh12312 kérdése:

Ramból melyik kiszerelést válasszam? 2x4GB 2400MHz vagy 2x8GB 2400MHz?

Figyelt kérdés
Leginkább játékokhoz kellene. Nem tudom eldönteni melyiket válasszam úgy vettem észre hogy a mai játékok-nak 8gb bőven elég, csak az a kérdés meddig? és még aztis észrevettem hogy mivel még nem használnak ki a játékok 8GB-nál többet a 2x4-es változatnál pár fps-el több is lehet.

2018. ápr. 14. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Sok modern játék alatt a teljes RAM használat simán felmehet 12-13GB-ig is. Ha nincs ennyi, akkor belép a lapozófájl.

2. A RAM csak nagyon szélsőséges esetekben van hatással a játékok futásának sebességére. Azt meg nem igazán értem, miből gondolod, hogy két, azonos sebességű RAM közül az egyik gyorsabb?

2018. ápr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha késleltetés és órajel ugyanannyi, akkor sebességben nincs különbség, gond csak akkor van, ha elfogy. Egy Doom 6-7 GB-ot simán felhasznál, és az még messze van a leginkább gépigényes címektől. Érdemes 2*8-at venni a jövőre gondolva, ha belefér a keretbe.
2018. ápr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a 2x8-t ajánlom, így kényelmesen mehet a böngésző meg a voip a háttérbe, esetleg egy második játék is.
2018. ápr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ha 4 slotos az alaplapod, akkor mindenképp 4x4!

Viszont, ha kettő, akkor 2x8

Már "szerintem" nem érdemes 8gb ramot használni, persze nem azt mondom hogy rossz a 8gb, csak most már játékra nem éri meg, mert ha előre gondolkodsz, akkor a nagyobb gépigényű játékoknál már el kell az a 16gb ram.

2018. ápr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha az alaplap nem quad chanelles, semmi értelme 4*4-es kiszerelést venni, plusz azzal a további bővítés lehetősége is megszűnik.
2018. ápr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) 2 slotos csak az alaplap H310 szóval a 2x8 gb-ot választom majd!
2018. ápr. 16. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!