Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom beállítani a...

Hogyan tudom beállítani a routeremet (tp link) hogy ha a böngészőbe beírok egy tetszőleges szót akkor azt a router egy megadott IP című eszköre irányítsa? Pl. printer és ekkor ugrik a LAN hálózati nyomtató IP címére? Lehetséges ilyet?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen annak aki veszi a fáradtságot és segíteni próbál. Kezdő vagyok de tanulékony és nagyon érdeklődő.

2018. ápr. 19. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, nem vagyok jártas az ilyenekben, de muszáj, hogy a router állítsa át? Az nem jó, ha a böngészőben történik az átírás?
2018. ápr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Shaddark ***** válasza:

Miért nem raksz ki egy parancsikont az asztalra?

Vagy berakod a kedvencekbe...


Ha mindenáron bonyi megoldást akarsz akkor írd be a host fájlba, pl. print.hu nyomtató_ip_címe


A routerben is tudsz statikus címet szerkeszteni (routing - add static route) de nem igazán javaslom mert problémákat okozhat.

2018. ápr. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyári TPLink szoftverek nem tudnak ilyet.


Tehát vagy a gépeden a hosts file-t szerkeszted (ezt már írták), vagy kicseréled a routeredet olyanra, ami tud ilyet (MikroTIK-ek pl. tudják), vagy ha a router típusa engedi, kicseréled a firmware-t valami OpenWRT/DDwrt-re, és úgy oldod meg. Esetleg bérelsz egy szervert, ahol saját DNS szervert csinálsz, és a klienseknek ezt a DNS szervert adod meg a DHCP opcióban. :-)


A lehetőségek tárháza végtelen..

2018. ápr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ER6020 típusú nagy tudású routerem van, vajon tud ilyet is?
2018. ápr. 19. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!