Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy ilyen PC összeállítás jó...

Egy ilyen PC összeállítás jó lesz a jövőre nézve?

Figyelt kérdés

Pl egy új processzor platform-ra építenek a most megjelenő Ryzen 2xxx-re és a gép játékra kel és blender-hez! Illetve videozashoz! Így tervezem össze rakni a gépem:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


A vga az vagy 5%-al gyengébb a GTX 1080-nál olyasmi mint az 1070 Ti. És megéri mert 3 nagy ventis meg ha a GTX 1080 és 1070 Ti olcsóbb akkor is! Viszont nem tudom, hogy a PowerColor milyen márka nekem nem tűnik rossznak! Tapbol próbáltam viszonylag minőségit nézni ! Ram-nál a rendereleshez az volt a cél , hogy bármilyen olcsón akar kis orajelell a 32 gb meg legyen! Proci az egyenlő szinten van kb az i7 8700K-val! És mégis olcsóbban meg lehet kapni. Bár nem sokkal drágábban ott van a 2700X az már veri a 8700K-t gondolkozok azon is! A lapból meg azért nem akartam x470-et mert biod frissítéssel meg lehet oldani a dolgot de ha a 2700X-et veszem akkor az x470 lap is elkelhet! Bár nem tudom, hogy 3440x1440-es felbontason sok pluszt adna e a 2700X?!



2018. ápr. 19. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Egész jó, munkára alkalmas konfig.

Igazából nem tudok mibe belekötni.

PowerColor szerintem rendben van.

A 2700X nem sokkal erősebb, a Boost órajel magasabb csak de azt a 2700-nál is meg tudod növelni illetve nem kell hozzá külön hűtőt venni.

Játék esetén inkább a VGA számít jobban magas felbontás esetén, szóval nem adnak pluszt a 2700X.

2018. ápr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mint hogy nincs új alaplap a köv genes ryzenhez egyenlőre, illetve nincs q-flash plus technológia se benne, BISO frissítés nélkül el se fog indulni a gép. Ahonnan rendeled, kérj hozzá bios frissítést (vagy szerezz egy, az alap bios-szal támogatott procit és végezd el magad).


ramból érdemesebb lenne inkább 3000Mz-eset venni és OC-ban használni, 1 cl-lel lassabb, de a plusz órajel miatt jobb. Olcsóbban ott a g.skill, de kb +7-8 ezerért már kapsz corsair vengeance-t is.


seagate hdd-ket annyira nem kedvelem, de ezt majd te eldöntöd. HDD-nél wd párti vagyok.


ház ízlés kérdése.


A komplett géped fogyasztása megáll valahol 350-400w körül, így felesleges egy 650 wattos táp, simán vehetsz 500-ast és ha egyszer új kártyát veszel, annak is bőven elég lesz, mert egyre kevesebb áramot igényelnek (8+8 pines kártyáknál is átlag 250-270w a fogyasztás).


Kártyánál ennyiből használtan, 1-2 éves garival kapsz gtx 1080TI-t, ami sokkal többet tud és a plusz vram miatt jobb blenderhez is.

[link]

[link]

[link]

stb stb.

PowerColor kínai cég, bármi gondja lesz, garanciával szépen úszik vissza Kínába, szóval 5-6 hét a javítás.

2018. ápr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xKakashix ***** válasza:

mindenképp a 2700x-et javaslom, a gyári hűtő sokkal jobb rajta, nem kell venned utángyártottat, plusz alapból 3.7GHz turbóban pedig 4.3GHz szval ezzel a procival a 4Ghz+ az biztos és jobb is az OC potenciálja, meg az a +30$ csak a jobb hűtőért már megéri a többi ajándék..


gondolom munkára lesz a gép főleg, meg esetleg mellette játék, ha már ilyen alkatrészeket veszel bele nem spórolnám ki belőle azt a Vega 64-et de te tudod


plusz ha meg már nulláról rakod össze akkor elég nagy hülyeség lenne b350-es alaplapot venni, 1. OC-ben valószínűleg nem hozza majd azt a szintet amit az új chipset tudni fog, de ezt majd meglátjuk, 2. a jövőre nézve az új lap tovább fogja támogatni az új procikat, illetve gyorsabb ramokat is jobban támogatja amit a ryzen ugye szeret

2018. ápr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké akkor veszek x470-es lapot és rx vega 64-et És akkor legyen a Ryzen 7 2700x!
2018. ápr. 19. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!