Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ilyen számítógépet építenék,...

Ilyen számítógépet építenék, mi róla a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az első számítógépemet fogom összerakni most tavasszal.

Elsősorban zeneszerkesztésre, streamelésre és e-sport/stratégiai játékokra (Gwent; X-com; Civilization stb.) használnám.


Az APU-t és a RAM-ot overclockolni tervezem.


Az alkatrészek:

APU: AMD Ryzen R5 2400G

RAM: Ebben lenne szükségem a segítségetekre.

MOBO: GIGABYTE GA-AX370-Gaming K5

SSD: WD 500GB Blue SATA 3 2.5" WDS500G2B0A

PSU: FSP Hydro GE 550W


RAM és tápegység terén vagyok bizonytalan:

Tápnak az ismerőseim FSP-t ajánlottak.

RAM


Külön grafikus kártyára jelenleg nincs pénzem, majd a jövőben tervezek venni egy felsőkategóriásat, valamint a processzoromat cserélem majd egy újabb Ryzen R7-re. (Ezért választottam x370-es alaplapot és nagyobb tápot.)


Előre is köszi a válaszokért!


2018. ápr. 20. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Erről a tápszériáról még nem nagyon van teszt, hasonló áron célszerűbb lenne XFX XTR, Seasonic Focus Plus Gold, Bitfenix Whisper, Antec Earthwatts Gold Pro közül választani valamelyiket.

RAM-ból olyat válassz, ami fent van a kinézett alaplap támogatási listáján (pontos típusszám egyezzen), és legalább 3000 MHz-es legyen. BIOS frissítés is kelleni fog, hogy működjön.

2018. ápr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha tuti tápot akarsz és nem sajánlsz rá egy kicsit többet költeni akkor ezt ajánlom

[link]

ramban sajnos annyira nem vagyok otthon de annyit tudok mondani hogy én hyperx fury-kat használtam és eddig nem volt gondom velük

2018. ápr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat!


Közben leadtam a rendelést, arra viszont csak most jöttem rá, hogy igen a BIOS-t frissíteni kellene és csak akkor tehetem bele az R5 2400G-t. :(


Erre mi a leglogikusabb megoldás?

Arra gondoltam, hogy beviszem majd egy szervizbe, egy pendrive-al hátha van egy kompatibilis régebbi processzoruk.


Az új x470-es alaplapok viszont +10000Ft-al drágábbak, szóval azt annyira nem éri meg szerintem.

2018. ápr. 21. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!