Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az LG vagy a Samsung monitorok...

Az LG vagy a Samsung monitoroknak szebbek a színei?

Figyelt kérdés
Nemsokára lehet, hogy kapok egy gépet a ballagásomra, amihez ugye kéne egy monitor is. Az asztalomon eléggé korlátolt, hogy milyen magas lehet (40 cm magasan épphogy elfér). Amit én kinéztem az egy LG 22MP68VQ-P, de a szüleim nem egyeznek bele, mert szerintük csak Samsungot szabad venni, annak a legjobbak a színei. A Samsungoknak tényleg sokkal szebb a színe, mint a más márkájú monitoroknak? Szerintetek annak a monitornak, amit kinéztem mennyire szépek a színei? A válaszokat előre is köszönöm :)

2018. ápr. 22. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
DELL
2018. ápr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem szebbek. Alapbol melegebbre vannak allitva, de egy LG is pont olyanra allithato.
2018. ápr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az ugye megvan, hogy mindkét gyártó gyárt 10 ezres meg 10 milliós készüléket is? Minden modellnek más a képminősége.
2018. ápr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem igaz. Nekem hasonló LG monitorom van, csak eggyel régebbi kiadás és 27" méretű, és nagyon szépek a színei, az alap beállításokkal is elég jók. Haveromnak Samsung van ugyanebből a kategóriából, színekre nincs különbség, az enyémnek kicsit jobb a kontrasztja. Elégedett vagyok vele nagyon, az LG és a Samsung monitorok egy kategória, mindkettő megbízható gyártó, bármelyiket meg lehet venni.
2018. ápr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Timofiev ***** válasza:

A Samsung eléggé élen van a piacon kijelzőtechnológiában, és az LG van hozzá a legközelebb, szóval amíg az LG utol nem éri a Samsungot addig én előbb vennék Samsungot, ha csak a minőség számítana.


[link]

2018. ápr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért tegyük tisztába, hogy az LCD kijelzők piacát az LG és a Samsung szinte 100%-osan lefedi, tehát nagyon nincs értelme vitatkozni, hogy hol vannak a dobogón, ha csak ketten vannak. A többi nagy monitor gyártók közül csak kevés gyárt saját kijelzőt. Pl köztudott, hogy BenQ gyártja a legmagasabb minőségű monitorokat, ami különböző modellekben Samsung vagy LG paneleket használ. Csak ilyen alacsony árszegmensben túl nagy csodát nem lehet várni semmitől.
2018. ápr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen a szobád, de akár talp nélkül is használhatnád a jövőbeli monitorod, nekidöntve/felszerelve a falra, így nagyobbat is választhatsz.
2018. ápr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne márka alapján vegyél monitort, hanem tesztek és tulajdonságokat és az árat figyelembe véve. Ezt így nem lehet kijelenteni, hogy melyik gyártó monitorainak szebb a színe, mert ugye minden gyártó készít olcsó és csúcskategóriás, méregdrága monitorokat egyaránt.

Árat mondjuk nem írtál, bár a választott monitor alapján gondolom kb. 40 ezred van rá.

Arra figyelj, hogy IPS paneles legyen, legyen rajta legalább 1 digitális csatlakozó (HDMI, DVI, DisplayPort), mert sajnos ilyen árkategóriában előfordul a mai napig, hogy csak D-Sub van.

A válaszidő is minimum 5ms legyen, illetve én 23" alatt nem vennék monitort.

2018. ápr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 hypno ***** válasza:

Önmagához viszonyítva minden monitor vállalható.

Amit kinéztél az is.

...és a legtöbb monitort be lehet kalibrálni egy megfelelő színhűségre, ami viszont nem biztos hogy tetszik annak, aki az eltúlzott színekhez van szokva.

2018. ápr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xKakashix ***** válasza:
nem mondanám, hogy a samsung előrébb lenne kijelző minőség terén mint az LG, modelltől függ, hogy melyiket veszed, szerintem eléggé egy szinten vannak ha csak a monitorokat illetve tv-ket nézitek, ahogy előttem is mondták mindkettőnek vannak budgetebb és high end modelljei
2018. ápr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!