Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes-e a PC hűtésén változt...

Érdemes-e a PC hűtésén változtatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném felkészíteni kicsit a gépet a nyári melegre (sajnos a lakásban nincs légkondi :((( ) ezért kicsit elgondolkodtam azon, vajon tényleg megfelelő kiosztásban van-e a hűtésem megoldva. Mindenhol mást olvasok, ezért gondoltam kikérem a véleményetek, ha nem gond. :))


Csatoltam a képet a gépről. A pirosan világító ventik befújnak, míg az összes kék kifúj. A 2 piros venti a vízhűtés radija mögött van, mint látjátok. A kék ventik 14 centisek, a pirosak 14-esek, a ház pedig a Sharkoon DG7000.


Az első 2 piros venti a Deepcool Malestorm 240-es vízhűtés ventijei, a kékek pedig a Sharkoon DG7000 ház ventijei.


A CPU hőmérséklettel semmi gondom, a videokártyáját szeretném letornászni, ami eléri a 80-82 fokot.


Kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne a beszív-kipufog kiosztáson módosítani vagy valamely helyekre új ventiket venni, hogy csökkenjen a hő a házban? (Sajnos mind az 5 venti cseréje nem lehetséges anyagilag, ha csak nem valami olcsóbb kategóriába esnek azok.)


A gpu egy Windforce 1060 6Gb.


Válaszaitok előre is köszönöm!


Kép a gépről: [link]



#PC #gigabyte #videokártya #ventilátor #hűtés #GPU #videókártya hőmérséklet
2018. ápr. 23. 19:19
 1/10 xKakashix ***** válasza:

szval ha jól értelmezem akkor a piros ventik ráfújják a meleg levegőt a ridátor miatt a videókártyára és friss levegőt így nem is kap a házad.. :D

először is a radiátort áttenném felülre és a ventik kifelé fújják a meleg levegőt.. helyére elölre pedig 2-t raknék ami szívja be a házba a friss levegőt, hátul pedig az egy maradék, hát mivel vízhűtésed van akár szívhatna az is így közvetlen kapná a radiátor a friss levegőt, de akár fújhatja is ki ahogy érzed

2018. ápr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az ötlet jó, de sajnos kényszer helyzetből van elől a vízhűtés. A borda a tetőre nem fér el a RAM-ok miatt, csak akkor férne oda, ha low profile RAM-jaim lennének, de nem azok.
2018. ápr. 23. 19:37
 3/10 anonim ***** válasza:

Vízhűtés radiátora át felülre, ha vezérelhetőek a ventilátorok, akkor normál fordulatszámmal, természetesen kifelé fújva. A hátsó, ha nincs mögötte fal, akkor befújás, magasabb fordulatszámon. Az első kettő pedig szintén befújás, magasabb fordulaton. Azt próbáld elérni, hogy minimálisan több levegő jusson a házba, mint amennyi a ventilátorok által távozni tud.


Továbbá segíthet még egy nagytakarítás, és a minőségi paszta használata. Illetve mivel 1060-ról van szó, az MSI Afterburnerrel tudod szabályozni a GPU feszültségét, fogyasztási limitjét, és a ventilátor fordulatszámát. Ezekkel érdemes kicsit játszani.

2018. ápr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ebben a gépházban felülre nem lehet radiátort tenni, mert az nem fér el a RAM-októl. A vízhűtés radiátora odafér, de a ventilátorokat már nem tudom rácsavarozni, mert nincs nekik hely.
2018. ápr. 23. 19:51
 5/10 xKakashix ***** válasza:
ja értem nem muszáj ám áttenni csak szerintem úgy lett volna a legjobb a vga és proci szempontjából is, viszont akkor a radiátoron fordítsd meg a ventiket hogy fújjanak ki, a felső ventik pedig szívjanak be friss levegőt és a maradék hátsó is szívhat legalább megy kis levegő a vinyóra is, így jobbnak kell lennie a vga hőmérsékletnek is, nincs friss levegő a gépházadban a mostani változattal ez a baj, az a 80fok nagyon sok egy 1060-nak simán 70 alatt kéne legyen
2018. ápr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Most láttam, hogy felülre nem mehet a radiátor.


Akkor annyi a teendő, hogy a radiátor ventilátorait magasabb fordulaton járatod, befújatva. a Hátsó szintén befúj, a két felső pedig szív. Ha melegebb levegőt fúj be így a két első, és van lehetőséged, akkor próbáld csökkenteni a processzor feszültségét. Ezáltal az hűvösebb lesz, és a radiátor is kevésbé melegszik. 3. generációs vagy újabb Intel Core processzor esetén delid is megoldható, és ajánlott.

2018. ápr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintetek megoldás lehet lecserélni a gépházat egy olyanra, ami bár szűkösebb, de a radiátort fel lehet tenni a tetőre? Mondjuk egy Z9 Neo? Vagy variáljak ezzel?
2018. ápr. 23. 20:04
 8/10 xKakashix ***** válasza:
nem akarok köc*ög lenni de sztem az én megoldásom jobb és egyszerűbb is :D az 1 venti nem lesz elég, hogy szívja a friss levegőt, plusz minek kéne hogy a házba szívja a meleg levegőt a radi venti amikor nem muszáj? pont ezért magas a hőmérséklete a vga-nak...
2018. ápr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xKakashix ***** válasza:
jó lesz ez sztem, próbáld ki úgy ahogy írtam #6
2018. ápr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xKakashix ***** válasza:
nem #6-os bocs, úgy is látod :D
2018. ápr. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!