Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik routert érdemes megvenni?

Melyik routert érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni.


Már egy ideje gondolkodunk azon, hogy fel kéne turbózni az otthoni alap routerünket. (Valami 10+ éves TP-LINK darab, nem biztos, hogy ez a típus, de így néz ki:

[link] )


Most az Emag-on elég jó routerek vannak leárazva. Ezek közül kéne egyet választani, de annyira nem értek hozzá. Valaki tudna tanácsot adni, hogy melyiket érdemes venni? Hosszútávra, legalább 10 éves időtartamra kellenne.


[link]


[link]


[link]


[link]


Az internetünk nem valami szupergyors, de ez ha minden igaz, hamarosan változni fog.


Előre is köszönöm!


2018. ápr. 25. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a 3.-at venném meg(TP-LINK Archer C2 AC900 Wireless router, Dual Band), ha erre gondoltál, mert nem működik a link. AC-s wifi, gigabites vezetékes portok.

9000 ft-ért ajándék.

[link]

2018. ápr. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jé, tényleg nem jók a linkek. Nem értem, miért.

Köszönöm, hogy jelezted és az ajánlást is!


Belinkelem még egyszer, de most odaírom a típus nevét is!


1. link:

TP-Link TL-WR1043N Gigabit Wireless router, N450Mbps


[link]


2. link:

D-Link DIR-842 Dual Band AC1200 Wireless Router, 4 port


[link]


3. link:

TP-LINK Archer C2 AC900 Wireless router, Dual Band


[link]


4. link:

D-Link DIR-850L AC 867Mbps + N 300Mbps Wireless router, Dual Band, 4 port


[link]

2018. ápr. 25. 23:27
 3/7 P.O.C. ***** válasza:

Ma már csak a mesébe bír, egy egy router 10 évet. De ha tényleg hosszú távra akarsz, nem csak a marketinges kábítást nézd a dobozon, vagy a hivatalos honlapon. Hanem azt is milyen vas van belül, és a tesztek mit hoznak róla.

Én ha most vennék routert az ASUS RT-AC58U -ra esne a választásom. 4 magos CPU, 128 MB RAM és ROM, AC1300, okosítható, illetve a sok pozitív felhasználó visszajelzés alapján.

2018. ápr. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Shaddark ***** válasza:

TP-linket akkor se raknék be senkinek ha ingyen osztogatnák...

Utoljára elfelejtett jelszó miatt kb. 30 sec alatt törtem fel egyet ;)

Vicces számomra hogy az eszközbe, melynek a biztonságodra is vigyázni kellene nem lehet normális jelszót beírni, ez a legalja így a technológiának.


A Dlink 850-est használtam régebben pár helyen - régi típus, csoda hogy árulják még, nem ajánlom ezt sem de a felsoroltak közül ez a legjobb és a 3 amit próbáltam gond nélkül működöt pár évig. Ha mindenáron ezekből szeretnél szerintem ez a legjobb választás.

2018. ápr. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 P.O.C. ***** válasza:
100%
#4: A TP-Link -nek csak a szoftvere szar. Magával a vassal nincsenek stabilitási gondok. Ha felraksz rá egy OpenWrt -t, hűséges megbízható kis cucc lesz. Az előző routerem 1043ND v1 volt vásárlás után pár héttel le lett cserélve a firmware -e OpenWrt -re, utána 5 évet bírt nonstop és intenzív használat mellett. Sosem volt vele bajom.
2018. ápr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Shaddark ***** válasza:
Ezt jó tudni, köszönöm az infót :)
2018. ápr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én is köszönöm az infókat! :)


Még gondolkodok az 1. hozzászólásban ajánlott TP-LINK és a D-LINK között. Effektív egy ezres köztük csak a különbség, de a TP-LINK-re 3 év garancia van, viszont a D-LINK is nagyon jónak tűnik a leírás és az értékelések alapján.


Az ASUS-sal az a bajom, hogy mivel nem vagyunk nagy szakértői a routereknek és csak átlag használatra kellene. (Csak arra kell, hogy jó és erős, stabil wifi kapcsolat legyen, meg ha mondjuk 5 év múlva erősebb internetszolgáltatást használunk, akkor ne a router legyen annak az akadálya, hogy ne tudjuk kihasználni. Streameléshez, ilyesmihez abszolút nem értek/értünk.) Ezért a 10 000 Ft a felső határ, amit rászánnánk, amibe meg ugye az ASUS nem fér bele.

2018. ápr. 26. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!