Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékokra melyik a jobb...

Játékokra melyik a jobb processzor? (i3-8100 vs ryzen 5 2400g)

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Laikusként megmondom nekem az Intel mindig is jobban bejött, mert olyanokat is hallottam, hogy az intel mindig is jobb lesz a játékokhoz és az amd procik olykor-olykor instabilak és jobban melegednek. Most hogy kijöttek az olcsóbb alaplapok a 1151 v2-es procikhoz szeretnék venni minél hamarabb egy budget gamer géphez egy alapkonfigot (kari nélkül 8 gigával), amíg a 8100-as ára feljebb nem megy. És majd később venni bele egy GTX1050-est ha lesz pénzem. Ugyanakkor az is feltűnt, hogy a Ryzen 5 2400G-s iGPU-ja a vega11 elég jól teljesít játékokban és az a konfig csak egy 20-assal lenne drágább és a jövőben abba is vehetnék egy komolyabb kártyát. Na viszont most az alaplap CPU socket-jével én hosszú távon akarok gondolkodni és nem tudom, hogy melyik processzor lenne életképesebb a következő 5 évben. Tudom, hogy jelenleg sem ezek a legerősebbek, de bármikor tudnék fejleszteni egy másik erősebb procival viszont itt jön képbe a foglalat... Egy kompromisszum gamer PC-be melyik CPU lenne a legjobb választás, ha később esetleg fejleszteni is szeretnék, de alapvetően egy stabil gépre vágyok?



2018. ápr. 26. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Én most Ryzent vennék, és később, akár fél év vagy több idő múlva egy komolyabb vga-t, de nem 1050-et, legalább 1060.
2018. ápr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MGéza ***** válasza:
IGP-s játék esetén csakis a Ryzen, Intel igap sehol sincs hozzá képest. GTX 1050 egy aránylag gyenge vga, nem éri meg, inkább használt garis GTX 960-at nézz majd, vagy 1050ti-t ha jó árban van. Köztes megoldás lehet ugyanannyi maggal és körülbelül i3-8100 árban a 2200G, amíg nincs vga-d. AMD-t egy olcsóbb lappal is tudod húzni, szorzózára Intelt viszont szinte sehogy.
2018. ápr. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Robivosi ***** válasza:
AMD a Ryzen-nel oda pakolt az Intelnek árban és minőségben. Nézd meg, hogy emelkedik a piaci részesedése... nem ok nélkül.
2018. ápr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a Ryzen cpu-k megbízhatóságban/stabilitásban felnőttek az intel-ek mellé? Igazából az eredeti tervem az volt, hogy veszek egy 2400G-t és a Vega 11-es iGPU-jával low beállításokon lehetőleg fullHD-ban eljátszogatok egy darabig a régebbi játékokkal (ETS2, GTA 5). De olvastam, hogy az iGPU-ja meg elég memória igényes (min. 3000 Mhz és inkább 16 giga ram, amivel úgy teljesít, ahogy kell), márpedig a mostani ram árakat figyelembe véve akkor meg ez nem lenne "low-budget megoldás". Szóval akkor inkább érdemes egy Ryzen 3 2200G-t vennem? Az mennyivel marad el az i3-8100 teljesítményétől. Mert tesztek alapján gyengébb, ahogy emlékszem.
2018. ápr. 26. 18:08
 5/6 A kérdező kommentje:

#2: "AMD-t egy olcsóbb lappal is tudod húzni, szorzózára Intelt viszont szinte sehogy"


Semmi célom tuningolni. Ahogy fentebb is írtam totál laikus vagyok és a gépet is szervizben fogom összeszereltetni, mert fo**k, hogy eltöröm a proci lábát. 😅

Szóval nekem a megbízhatóság, időtállóság és ár/érték arány számít a legjobban.

2018. ápr. 26. 18:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Lábát? Azt keresheted, mert most már az alaplapban vannak a tüskék, ha jól tudom.
2018. júl. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!