Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nektek milyen tárhely szükségl...

Nektek milyen tárhely szükségleteitek van?

Figyelt kérdés

Lokálisan a számítógépen, a backupokat és külső hddket nem nézve mennyi tárhely kell nektek? Mit csináltok hogy "csak annyi" vagy "olyan sok" kell? Mi a munkátok (ha arra használjátok a gépet)?


Csak kíváncsi vagyok mások hogyan mire használják a gépüket.


Nem rég beszéltem egy haverommal, aki nem tudja elképzelni, hogy hogyan jövök ki 128GB ssdből a laptopomon. Később kiderült, hogy nekem csak munkával kapcsolatos dolgok vannak a gépemen és azokon belül is csak azok amikert aktuálisan használok, a többi meg egy-két külső HDDn.


A haverom meg mindig NCoreozik meg különféle torrrent oldalakat használva tele pakolja mindennel a gépét és tele van különféle játékokkal, így neki az 1 TB is kevés :D Nekem meg szinte megtelíthetetlen a 128GB :D



2018. ápr. 28. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

64GB -os SSD -m van amin aktívan dolgozom, ezen van a rendszer, munkám... 1/3 része szabad.

Szoftver, alkalmazás fejlesztéssel foglalkozom, ami sokat elvisz az a fejlesztői keretrendszerek.

Ezen túl van egy 1TB -os HDD, ami csak korábbi munkák mentésére szolgál. (~80 GB foglalat, 4 év alatt)

Ezentúl van egy másik is, de az csak esti nettezős, filmezős, alap rendszer + böngészőn túl nem sok minden van rajta. ~ 10GB

Ami sokat elvisz azon a gépen a párom fotó halma, ami vagy 200 GB. :-D

(Szokásos, 10 000 fotó macskánként, meg a többi több ezer kép.)

2018. ápr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Robivosi ***** válasza:
100%
Jól írtad, ki mire használja a gépet, akkora tárhelyre van szüksége. Aki játékra, vagy filmek tárolására használja, annak természetesen 128 GB nem elég igazán. De úgy lehet megoldani, hogy a rendszert SSD-re teszik, (sebessége miatt), és háttér tárnak pedig egy nagyobb HDD-t használnak. A mostani játékok méretük miatt sokat falatoznak a merevlemezből. De mint írtam, ki mire használja.
2018. ápr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2# Pontosan, ezt tudom. Itt inkább arra voltam kíváncsi, hogy mi miként milyen céllal mennyi tárhelyet fogyasztotok mivel?


Pl.: Egy programozó github, myqsl workbench, intelliJ és még kitudja minek a használatéval X GBot használ el a gépén kényelmesen.

2018. ápr. 28. 15:50
 4/10 Robivosi ***** válasza:
Ember... ezt mért nem az elején írtad??? Ha emulátorokat használsz, ahhoz hely kell.
2018. ápr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Felhasználás függő dolog.

Én a filmeket külső HDD-n tárolom, 1TB-t még nem sikerült megtöltenem filmekkel.(pedig Bluray másolatok vannak rajta)

PC-be 1TB-os belső HDD-t használok OS-re(Windows 10 Pro) + szoftverekre(Office,Chrome,Packet Tracel stb.) + letöltésekre(torrentezés) + játékra(200GB jelenleg: WRC 7, Doom, DiRT Rally, Fifa 10 stb.)

Nekem több mint elég az 1TB-os, OS-nek pedig tervezek venni egy 128GB-os SSD-t ezzel felszabadul plusz hely a HDD-n.

Meg ha ez kevés akkor beszerzek egy 3TB-os Toshiba-t, nem arany árban mennek a HDD-k.

2018. ápr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4# Te miről beszélsz? :D Nem saját magamat írtam le a programozós résszel, csak hogy kb olyan válaszokat várok. Hogy mire használod a gépedet és mért kell annyi tárhely amennyi kell :)


Ezzel a kérdéssel nem akarok tanácsot kérni, mert én elvagyok a 128GBal, csak kíváncsi vagyok mások tárhely szükségleteire... Ennyi. Olvasd el még egyszer lassan a kérdést. Ezzel nem degradálni akarlak vagy veszekedni. Komolyan, csak olvasd el mégegyszer.

2018. ápr. 28. 17:41
 7/10 Robivosi ***** válasza:
Hát azért írtam Neked, hogy ki mire használja a gépet. Ez nem degradálás kérdése, hanem jó szándékú válasz. A lényeg: Akármire is fogod használni, látni fogod, hogy mennyi helyet foglal a sok-sok adat (mert mindig csak több lesz, ez is kell az is kell), és így tudsz kalkulálni, hogy kell e nagyobb tárhely, vagy sem.
2018. ápr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7# Még most sem érted. Én egyátalán nem akarok több vagy kevesett tárhelyet és igen, tudom, hogy a tárhelyigény a használattól függ.


Pont ezért tettem fel a kérdést, hogy NEKTEK milyen tárhely igényetek van milyen használattal.


A kommented alapján még mindig nem értetted meg :) Az lenne a helyes válasz a kérdésre ha azt mondanád el, hogy neked mennyi hely kell és mire használod a gépedet :) Nem nekem tanácsot adni vagy benyomni egy átalános dumát, hogy "attól függ kinek mi kell".

2018. ápr. 28. 18:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Asztali gép, munkára nem használom.

Van egy 240-es SSD-m, annak már nagy része betelt, programok, játékok vannak rajt. Mindig törölgetek róla ezt-azt, ami épp nem kell, mert fukar vagyok nagyobbat venni.

Ezen kívül 1 TB merevlemez, félig tele, ezen főleg videofájlok és játék telepítők találhatók. Előbb-utóbb persze betelik, utána min. 2 TB-ost veszek mellé, szerencsére ez nem nagy kiadás.

2018. ápr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Robivosi ***** válasza:

Kérdezőnek: Ne mérgelődj, nem vettem észre a lényeget!

Válasz: Laptopban van 500GB HDD. Megosztva használom. Rendszernek adtam 150GB-t (Win7 64 bit), 350GB-t egyébnek. Én zenét tárolok utóbbin, mindenféle kincsecskét, mappákba rendezve, ez 24GB. Különböző programok telepítői 55GB. Azért nem rakok bele SSD-t, mert akkor ugrana kifelé az optikai meghajtóm, pedig gyorsabb lenne...

2018. ápr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!