Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Össze tudna állítani nekem...

Össze tudna állítani nekem valaki egy viszonylag jó gépet?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek a gépekhez, már van némi fogalmam, de ez az egész még mindig nagyon kusza és bonyolult nekem. Elkezdtem összerakni elméletben egy gépet, de már az alaplapnál elakadtam.


Odáig jutottam hogy:

-FSP Fortron Raider S 550W 80 Plus Silver (tápegység)

-GIGABYTE R9 270x 2GB GDDR5 (vidikátya, már megvan)


ennél tovább már bonyolult, nem tudom mit éri meg megvenni, ami ár arány értékben jó. A lényeg hogy egy olyan gépre van szükségem amin elfut az ARK, PUBG, CS GO, Conan Exiles, GTA V és hasonló igényű/kaliberű játékok, többre nem nagyon van szükségem. Árban 160 ezer ft-ra gondoltam, nagyon max 200 ezer, és mindent újan szeretnék megvenni, esetleg leárazva (ebben nem változik meg a véleményem) Annyit talán még hozzá tudok fűzni hogy DDR3-as és 6 Magos gépet szeretnék. (monitor, billentyűzet, egér és ház nem kell)


2018. ápr. 28. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet egy két kérdésem?

Mi okból DDR3?

Miért pont 6 mag?

És így megjegyzem hogy a PUBG elfut de alacsony beállításokon és szerintem nagyon instabil lesz

2018. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
DDR3 azért mert a DDR4 drága és nincs szükségem rá, a 6 magot meg annyira nem tudom, lehet egy 4 magos is elég.
2018. ápr. 28. 21:14
 3/7 anonim ***** válasza:
De az új alaplapok/procik viszont igénylik a ddr4-et. Árban meg egetverő különbség nincs.
2018. ápr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
mit értesz új alatt? nem igénylem a piac legújabb termékeit, a mostani gépem egy DDR2-es elég régi gép, mégis viszi az említett játékokat bár nyöszörögve kicsit. Kétlem hogy a jobb játszhatóság reményében nekem a legújabb dolgokat kéne megvennem.
2018. ápr. 28. 21:26
 5/7 anonim ***** válasza:
igazából az a probléma hogy a ddr3 as lapokba régebbi proci kell ami árán kb találsz egy 100szor jobb újabb generációs processzort csak annyi hogy ddr4. Én mindenképpen a DDR4-et javaslom mivel időtállóbb
2018. ápr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát én most összedobtam egyet nézd meg és döntsd el:


Proci:

[link]


Alaplap:

[link]


RAM:

[link]


HDD:

[link]


Szerintem mindent beleszámoltam remélem nem hagytam ki semmit.

A RAM-ból esetleg vehetsz 2őt és dual channelbe teszed akkor lesz 167-170k körül a felsorolt alkatrészek ára.

Ha elég a 8GB akkor 140-145k kb az ár.

Később mindenképpen kelleni fog egy új videókártya mivel kicsit erős a gép hozzá és az a kari nem fogja sokáig jól bírni.

2018. ápr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Edit:

Processzor hűtést kihagytam:

[link]


Szerintem jó lenne és ugye ezzel változik az ára az előzőnek

2018. ápr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!