Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az egerem random disconnectel,...

SpeedY-sSs kérdése:

Az egerem random disconnectel, vagy éppen nem mozog. Valami megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy nemrégiben vásárolt egerem, és mióta újra lett telepítve a windowsom, ez a probléma áll fenn. Néztem róla sok videót hogy ez miért lehet de mindegyikben ugyan azt a megoldást mutatták, de ez nekem nem válta be. Véletlenszerűen megáll, ugrik a képernyőn, vagy éppen lecsatlakozik. Most az egeret átdugtam másik portba, és nem tud feltelepíteni egy drivert.

[link]

Nem tudnám ezt esetleg letölteni?

[link]



2018. máj. 2. 21:10
 1/6 A kérdező kommentje:
És igen, felraktam az egerem driverét.
2018. máj. 2. 21:11
 2/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem két dolog lehet :


1. Windows update (annyira lefogja a gépet, hogy olyankor úgy néz ki mintha az egér nem dolgozna). Teszteld le kapcsold ki a windows updatét, amig próbálkozol : https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


2. Driver (az eszközkezelő szerint - és szerinted sincs fent a driver - hiba telepités közben), driverkeresés :


Próbáld meg leszedni a drivert a gyártó honlapjáról (lehet ott frissebb driver van mint a cd-n amit kaptál az egérrel).


A másik módszer a driver keresés hardverazonositó alapján : https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


Ha megadod a hardver azonositót, megpróbálok én is drivert keresni az eszközhöz, illetve kell még az is hogy milyen operációs rendszer, és az is, hogy 32 bites vagy 64 bites.


Sok sikert.

üdv.

2018. máj. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves coopper!

Először is köszönöm válaszodat, a windows updateot már a telepítést követően kikapcsoltam. A legfirissebb drivert is felraktam.

Itt van a hardverazonosítóm; már ha erre gondoltál.:

HID\VID_04D9&PID_A0E1&REV_0130&MI_00

2018. máj. 3. 15:31
 4/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Az általad megadott hardverazonositóra a google egyetlen egy találaltot sem adott. Igy drivert sem tudok hozzá keresni.


Nézd már meg, hogy a CD-n vagy a letöltött és kibontott driverben lévő inf (vagy inf fájlok valamelyikében - sima szövegfájlok jegyzettömbbel meg lehet őket nyitni) fájlban benne van-e a hardverazonositó ezen része: VID_04D9&PID_A0E1


Mert valószinűleg abban sincs benne ez a rész, és ezért nem is tudta feltelepiteni a rendszer.


Szerintem két eset lehetséges.


1. Rossz a hardver azon része ami a hardverazonositót adja meg a rendszernek (bár akkor általában 0000 -k szoktak lenni a VID és a PID-nél)


2. Megpróbálod valamelyik INF fájlt szerkeszteni, (egy ott lévő hardverazonositó helyére) a mostani hardverazonositót beirni (a régit átirod - élég csak a VID-et és a PID-et beirni), és úgy próbálod a telepitést.


Illetve más USB portokban próbálgatod meg a telepitést és ott nézd meg a hardverazonositókat.


Sajnálom és Sok sikert.

Üdv.

2018. máj. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

PROBLÉMA MEGOLDVA!

Meg volt törve az egerem kábala :P

Helyére forrasztottam egyet, és tökéletesen működik.

2018. máj. 4. 19:02
 6/6 A kérdező kommentje:
*kábele
2018. máj. 4. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!