Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyik ismerősöm megkért hogy...

Egyik ismerősöm megkért hogy rakjak neki össze egy gépet word excel powerpointra meg netezésre (nem játszik) és 400ezer a keret monitorral együtt. JÓ A KONFIG?

Figyelt kérdés

Elég nehezen tudom meggyőzni hogy nincs szüksége 400ezres gépre ilyen feladatok ellátása érdekében. Szerintetek ez jó konfig?

-areocool v2x ház 10E

-Zalman 500W ZM500-TX táp 13E

-Intel Core i5-7500 51E

-Asus PRIME B250M-PLUS 23E

-Kingston HyperX Fury Black 8GB(JÓL MEGDRÁGULT)28E

-Samsung 250GB 860 EVO SSD 23E

-Western Digital 2TB 64MB HDD 19E

-Arctic Freezer 33 CO processzor hűtő 8E

-Asus SDRW-08D2S-U Lite DVD 7E

Szerintetek ez így jó? ki mit változtatna? videókártyát én feleslegesnek látom. Mennyire jó ennek az integrált videókártyája? jól gondolom hogy ilyen átlagos felhazsnálásra elég az integrált?

köszi a válaszokat



2018. máj. 4. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem jó! Miért vállalsz el olyan feladatot, amihez nem értesz? Egy irodai gépet az említett ár töredékéből ki lehet hozni.
2018. máj. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz. Munkához alapvető elvárás, hogy megbízható és néma legyen. Ez a tápegységgel alapból nem teljesül, a gépház alacsony minőségű, berezonál a HDD-vel. HDD pontos típusát nem is írtad le. Ez egyébként külső DVD író, ezt nem kell beleírnod a konfigba, nem is kell ilyet vásárolnod, majd vesz magának, ha kell. 2018-ban egyáltalán szükség van DVD íróra? Az ilyen munkához kapcsolódó műveleteket (pl tömörítés) jelenősen meggyorsítja, ha dualchannelbe rakod a ramokat és nem egyetlen nagy sticket vásárolsz. Amióta kijött az intel 8. generációja, azóta kár 7. generációt vásárolni, ha egy 8gen i3 erősebb, mint egy 7gen i5, feleannyiért. Powerpointhoz közel sincs szükség ilyen erős processzorra. A hűtő nem tud labdába rúgni a BQ Pure Rock mellett.


Én inkább kompakt és kis fogyasztású, passzív hűtésű megoldást javasolnék, magasabb minőségű alkatrészekkel, amivel még olcsóbban is kijönnél, mint ez.

2018. máj. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha már ennyi a keret akkor ilyen pénzért lehet aránytalannak tuno gepet kel ossze rakni valami eléggé munkara speciazált procival:

pl vga legyen gt 1030 vagy regebbrol gt 730 gt 740 ha kevesebet szeretni kolteni! De már a gt 1030 is megeri az arat mint irodai vga is! Ugyhogy a legvegsobb esetbe ne gt 1030 legyen mert en a gt 1030 mellet allok! De ha nem akarja kicsit sem tul lepni a keret osszeget nyilvan johet gt 730 vagy gt 740 is procibol meg valami 6 vagy 8 magos cumo


[link]


[link]


vagy egy kicsit tobb pinzert igy valahogy ujabb es erosebb


[link]


[link]


ha draga akkor 6900k socket 2011v3-nàl vagy socket 2066-nál i7 7800x

vagy esetleg tr4 alaplap es ryzen 9 1900x vagy 1920x vagy meg szoba johet kicsit olcsobban a z370 lap es egy i7 8700 vagy 8700k! De az a legalja inkabb a tobbi felsoroltat alanlom minimum a 7800x-et mert azok valok ilyenekre!


[link]


[link]


[link]



[link]


olcsobban: [link]


De felesleges 400.000 ft-t ki adni egy irodai gepert max ha kene renderelésre akkor! Már ezt most frisitem mar egy ilyen gép is sok:

proci legyen huzva mert 6 mag teljesitmenye meggyen


[link]


[link]


*3500MHz ram

[link]


vagy ez de elozo jobb mert tobb mhz

[link]


[link]



[link]


[link]


[link]


[link]

vagy

[link]

2018. máj. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

kedves első hozzászóló, a saját gépemet is én raktam össze,(ez 3 éve volt, nyilván sokat fejlődött azóta, kicsit utána kell olvasgatnom) viszont az illető egyszerűen nem érti hogy HOGY AKÁR 150ből vagy kevesebből is elég lenne.

Van pénze, jót akar, tipikus az az ember akit nem tudss meggyőzni

2018. máj. 4. 12:59
 5/8 anonim ***** válasza:
I9 kő, meg 10nyócvan,mert a wördöt csak az hajcsa ki. A maradékbó meg 6ssd raid 0-ba, hogy a Windows előbb álljon fel, mint ahogy a csávó leül :D. A ekkora marha, menjen be a boltba, aztán kérjen a kész konfigok közül.
2018. máj. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire komoly a kérdés, mindenesetre ilyen gépbe egy Pentium G5400 bőven elegendő (H310/B360 alaplappal), tápnak BQ Pure Power 10 300W, picit jobbféle házzal, ha már telik rá, pl. NZXT S210, S340 stb. Mellé még ha jó nagy monitort vesz, akkor is ki kell jönnie fele költségből az egésznek.
2018. máj. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most mondtam, hogy nem csak videokártya és processzor létezik, figyelsz? Rakj bele RAID1-be két HDD-t, mert úgy megbízhatóbb (és gyorsabb olvasási sebessége) lesz. Passzív/félpasszív tápegységet, mert úgy nem lesz hangja. M.2 Samsung 960 SSD-t, mert úgy marha gyors lesz. Az egészet meg becsomagolhatod egy jó minőségű ITX gépbe, hogy ne foglalja a helyet.


Amúgy is monitorral együtt kell 400 ezernek lennie, tehát veszel egy 200 ezres monitort hozzá és kész is vagy.

2018. máj. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi 788, megnézem őket
2018. máj. 4. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!