Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik 2GB-os GDDR5 videókártya?

Létezik 2GB-os GDDR5 videókártya?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm miatt

elbizonytalanodtam mert azt mondta ez hulyeség, ilyen nem létezik. Biztos elírták.


Erről lenne szó:

[link]


Most ez akkor tényleg gddr5-ös vagy csak elírták?



2018. máj. 6. 18:57
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]

[link]


Kell még? Ennyiszer elírták volna? Nem sok összefüggés van a memória mennyisége és sebessége között (legfeljebb ha gyorsabb/újabb, akkor általában egyre több van).

2018. máj. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MGéza ***** válasza:
100%

Aztán miért ne létezne? Nem csak ez, lényegesen erősebb kártyák is léteznek 2Gb GDDR5 memóval. Csak egy példa:

[link]

De ennyi pénzért eszedbe se jusson ezt a gyenge vackot megvenni, ennyiért GT 1030-at kapsz ha új kell.

2018. máj. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, azonban r7 240-et szerintem nem éri meg venni. Legalábbis ha játékra kell.
2018. máj. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt van mellettem egy Radeon HD6970, rajta 2GB-nyi GDDR5-ös memóriával. 2010 vége óta kapható. Van még kérdés?
2018. máj. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én az R7 240es szériából gondoltam, csak valamiért lehagytam a kérdésből.
2018. máj. 6. 20:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Régebbi felső kategóriás vagy csúcskártyák is voltak 2GB VRAM-mal felszerelve. Pl. GTX 770, GTX 680 stb.
2018. máj. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A GDDR5 egy 10 éves szabvány, nem tudom, hogy mondhat valaki ekkora ökörséget, hogy nem létezik 2 GB-os. Manapság is ennyivel jönnek ki a belépőszintű kártyák, régebben pedig még soknak is számított, akkoriban még a felső kategóriában volt ennyi a VRAM.
2018. máj. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!