Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Asus vagy a Gigabyte...

Az Asus vagy a Gigabyte videokártyák a jobbak, megbízhatóbbak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanokra, hogy melyiknek jobb a hűtése, melyiknek hosszabb az élettartama stb. Személyes tapasztalatokat is várok:)

2018. máj. 8. 23:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A gigabytra szokták mondani, hogy melegebb a többinél, az asusokat általában dicsérik, de nekem msi-m volt mindig. Az is jó pl. A célnak megfelel mindegyik.
2018. máj. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem Giga GTX1050Ti-om van, abból is a G1, ez éppen alig melegszik. 60foknál kapcsol be a venti (állítható) és sokszor el sem éri ezt, pl cs:go-nál.


Szerintem inkább régebben volt elmondható hogy melegedtek a gigák, a mostaniaknál ahogy néztem minden korrekt hűtés van.

2018. máj. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
De amúgy lehet hogy az Asus a jobb, de meg is fizeted, mert szinte mindig drágábbak.
2018. máj. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Mindegyik gyártónak van jó és rossz hűtése is, Asusból a strix jó, a turbo egy rakás szar, MSI ből az armor egy hulladék, a twin frozn jó, Gigabyteból az Aorus jó, a G1 okés, a harmadik(aminek nem ugrik be a neve) meg szar, és így tovább. Hogy mennyire van jelentősége arról lehetne vitatkozni, egy szarrá húzott kártya hozhat pár százalék plusz teljesítményt, véleményem szerint a macerát sem éri meg. A márkától nem lesz jó vagy rossz, a legolcsóbb Asus garantáltan rosszabb minőség mint a legdrágább Gigabyte(de említhetném bármelyik gyártót).


A GPU pontosan ugyanaz mindegyiken, a mai kártyák Vega\1080ti kivételével nagyon keveset fogyasztanak(de ha kicsit megpiszkálod a feszültséget ezek is sokkal-sokkal hűvüsebbek teljesen elenyésző teljesítményveszteség mellett), részemről ami kártyavásárlásnál fontos a zaj, és az esetleges garanciáztatás(~amd kártyából xfx\sapphire, nvidiaból evga - msi nek borzalmas a garanciáztatási folyamata, pl ha szeretnéd megtartani a dobozodat akkor érdemes nem abban visszaküldeni nekik mert egy sima buborékos borítékban küldik vissza a kártyát, röhej).

2018. máj. 9. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 xKakashix ***** válasza:
#1 én ezt pont fordítva ismerem :D Gigabyte-nak szerintem az egyik legjobb a hűtése és árban is elég jó szokott lenni, Asus általában túlárazott.. MSI, Gigabyte kártyákkal még nem volt bajom, jő a hűtésük és árban sem rosszak
2018. máj. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

"MSI ből az armor egy hulladék" aha látszik nagyon értesz hozzá XD


Egyébként soha ne márka alapján válassz!


Az ASUS túlárazott, csilli-villi, RGB led, meg minden fölösleges szarral telepakolt kártyákat csinál általában és a legtöbbször indokolatlanul drága.


Egyébként ha megnézitek a legtöbb gyártó hűtései megoldásai szinte ugyanazok, csak a kinézet változik legtöbbször. 1, 2 és 3 ventilátoros modellek vannak leginkább, illetve a méretekkel variálhatnak még kicsit.


Amit biztosan kerülj el:

Gainward-nak vannak a Phantom kártyái, azok borzalmas hűtési megoldásnak számítanak.

Passzív kártyákat, főleg a közép-felső kategória esetén (ha egyáltalán előfordul még ilyen)

Úgy alapból a blower típusú hűtéseket. Tehát amikor egy kis ventilátor van a kártya végén és a levegőt egy "csatornán" fújja végi a kártya fölött, ami a kijelző csatlakozóknál (HDMI, DVI stb) távozik.

2018. máj. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

tapasztalatom:

2 giga kártyám volt (gtx 750Ti meg gtx 970), 1,5 év alatt mindkettő coil whine-os lett, jejj.

Asus strix-em van tavaly év eleje óta (gtx 1080), meg se mukkan.


Árban a giga olcsóbb, viszont ez meg is látszik (kevesebb hőelvezető rézszál, míg máshol 6-8 van, gigánál csak 4, kevesebb feszültség szabályzó, gyengébb VRM, gagyibb ventik stb).


Ár/érték szempontjából viszont inkább gigát váalsztanék, mert az asus, főleg a minőségi strix eszméletlenül túlárazott. 10-20 ezerrel olcsóbb MSI Gaming meg Gaming X hozza ugyan azt a szintet (vagy jobbat) felsőkategóriában és ott se lesz coil whine meg nem hallod zúgni a ventiket.

2018. máj. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szerintetek egy Asus Cerberus jó választás lenne( gtx 1050 ti), azért kérdezem mert a gigánál is 8-9 ezerrel olcsóbb.
2018. máj. 9. 23:42
 9/12 xKakashix ***** válasza:
akkor már inkább Asus Strix, a Cerberus nem néz ki valami bíztatóan
2018. máj. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Remélem nem gondoltad komolyan a GTX 1050 Ti vásárlását. Legalábbis újonnan nem. 60 ezret nem ér meg ez a kártya, nagyjából 40-45 ezer lenne a reális ára, de még ennyi is sok érte szerintem. Inkább 35 ezer, főleg, hogy már nem is túl új modell.
2018. máj. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!