Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire jó a processzor húzása...

Mire jó a processzor húzása (overclock)?

Figyelt kérdés
A gépemben a régi 3.00Ghz-s Intel Pentium Processzoromat felhúztam 3.31-re. Így valamivel jobban kéne menni a gépemnek? Jobbnak kéne lenni?

2018. máj. 13. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Nem feltétlenül. Attól függ, mi fut rajta. Az órajel az kb. semmi, fel lehetne húzni 500 THz-ig is, nem lenne gyorsabb, csak felforrna a gép.
2018. máj. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha magasabb órajelre állítod, azonos idő alatt több számítást tud elvégezni.

Ez többlet terheléssel (áram), az alkatrész gyorsabb tönkre menésével és megemelkedett hőtermeléssel jár (feltéve hogy növeled a voltot, btlk-nál nem).


Ilyen kicsit húzás nem szokta megérni, de pl 3.8GHz-es turbó helyett 4,5 GHz már igen, az érezhető javulást ad.

Nekem pl i5 4590k-m van gtx 1080-nal és a Kingdom Come Delirevance Rattay-on belül a főtéren, ahol sokan vannak, fixen esett 20-35FPS-re mozgás közben. Felküldtem 4.8GHz-re, máris lett 50fps fixen, egyszerűen nem bírta a proci azzal az órajellel. Ha a videokártya lett volna kevés, akkor persze ez kb 0 FPS-t jelentett volna.

2018. máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!