Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az összes számítógépház...

Az összes számítógépház kompatiblis az összes alaplappal?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy bármelyik alaplap beszerelhető bármelyik számítógépházba?

2018. máj. 14. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Akkor kompatibilis egy ház egy alaplappal, ha az támogatja az adott méretszabványt (XL-ATX, E-ATX, ATX, mATX, ITX...).
2018. máj. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem, de alaplapnak van egy mérete megadva (ez a nagy átlagban atx vagy matx) a gépháznál meg fel van tüntetve, milyen típusú alaplapokhoz jó (ez határozza meg, hova tudod odacsavarni).
2018. máj. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszi:)
2018. máj. 14. 20:12
 4/5 MGéza ***** válasza:
100%
És van a speciális eset a brand ami gyakran BTX. Na, olyan házba semmi más alaplap nem passzol.
2018. máj. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit senki nem említett meg. A Brand-PCk házait nem igazán lehet felhasználni semmire sem. A csatlakozók (power, usb stb) egyszerűen nem követik a szabványt és épp nincs normálisan jelölve, hogy melyik kábel szál mire jó. Kábelek alatt csakis a kapcsolók és az előlapi portok bekötésére szolgáló kábelekre gondolok (power/reset gomb, usb/jack/miki csatlakozók). Egyszer sikerült beletuszkolnom egy lga1151 lapot egy ilyen Brand-PC házba, de nem ajánlom senkinek. A csatlakozó egy műanyag, amibe futnak bele a szálak. Ezek a szálak külön nincsenek megjelölve, hogy melyik mire jó, de a műanyag csatlakozó végben úgy vannak elrendezve, hogy azok a Brand-PC alaplapjába bele menjenek. Természetesen ezek a szálak kiszedhetők a műanyag csatlakozóvégből, de, ismétlem, mivel nem volt jelölve melyik mire jó, úgy kellett kimalmoznom/végig követnem melyik melyik (pl. ez a földelés, +/- stb). Csak a bekapcs/reset gombokat tudtam bekötni, meg talán az elülső LED-eket.


A többit már leírták előttem is. Annyit még hozzáfűznék, hogy ez nem egy mostani Brand-PC háza volt, szóval jelenleg nem tudom mi a helyzet, de szerintem most sem lehet különb.

2018. máj. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!