Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csak 3.50gb használható...

Miért csak 3.50gb használható a 8gb ramból?

Figyelt kérdés

Régebben már volt ilyen probléma, viszont fogalmam sincs, hogy mi volt a megoldás. A gép ugyan az, minden alkatrész az ami volt. Arra emlékszem, hogy akkor sem oldotta meg a windows újratelepítése, és a bios visszaállítás sem.

Windows 7, 64 bit.

Valakinek esetleg nincs ötlete hogy mi lehet a probléma?

köszi.



2018. máj. 15. 21:40
 1/6 A kérdező kommentje:

Azt ugyan nem írtam, de így kezdődött az egész:

Kivettem a ramokat, mert volt itthon egy 8gb-o modul, és kíváncsi voltam, hogy működik-e. Miután visszaraktam a kettőt, akkor már csak 3.50gb használható...

2018. máj. 15. 21:41
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem valamit rosszul néztél. Biztos hogy x64? Mert a 32 tud 3,5GB-ig kezelni. Nem lehetséges hogy csak 32 van fent? Akkor hiába van akár 16GB RAM a gépben, nem fogja tudni kihasználni.
2018. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdekes..
2018. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia.

Biztos, hogy 64bites a windows, ezt azóta már többször is megnéztem én is, abba bízva, hogy csak szimplán hülye vagyok. :)

2018. máj. 15. 21:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Kapcsold be a biosbanban az indításkori ramellenőrzést
2018. máj. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondolom két RAM modul van a gépben. Úgy tűnik az egyiket nem, vagy rosszul használja. Kapcsold vissza a RAM ellenőrzést, ahogy már javasolták. Cseréld meg a két modult, használd más slotban őket. Ellenőrizd, szükség esetén módosítsd a RAM időzítés beállításait.
2018. máj. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!