Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha nem játszom a géppel...

Ha nem játszom a géppel betehetek egy nagy fogyasztású kártyát egy gyengébb táp mellé?

Figyelt kérdés

Van egy 300 wattos fsp tápom, a pontos típust nem tudom mert nincsen nálam jelenleg. Azt tudom hogy korábban már utánanéztem és azt írták nem szar ami rá van írva rényleg tudja. A kártya egy gtx 470 a cpu egy athlon ii x4 640.

Ha nem játszom csak netezek a géppel meg letöltök filmet nézek akkor elbírja ez a táp a gépet? A kérdésre kérek választ, köszönöm.


2018. máj. 16. 07:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Ismerősnél sokáig 300w-os FSP táp volt, GTX 970nel (na ez kapásból 6+8 pin, 300w max), Q8400 (95w max) procival, mégis ezzel játszott kb fél évig amíg nem lett cserélve :D


Úgyhogy igen. A kiszámolt értékek mindig maximumok, tesztekkel tudod annyira leterhelni, a valóságban terhelés alatt a 60-70%-a lesz a maximumnak (kivéve OC-kor, de azt hagyjuk).

2018. máj. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A 970 csak 145w..
2018. máj. 16. 07:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Alap terhelésen elbírná valószínűleg.
2018. máj. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

attól függ milyen verzióról beszélsz, mert ott is volt 6 pines (az első, blower típusú referencia hűtéses kártyák), de létezik 6+8 pines is (mint amilyen nekem is volt 3 évig, meg amilyen ismerősnél is van a mai napig)


pl:

[link]

Recommended PSU

550W(with one 6-pin and one 8-pin external power connectors)

[link]

Power connectors 1x 8-pin, 1x 6-pin


Nem lesz semmi baja a gépednek, amíg nem váltasz nagyobbra.

2018. máj. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem de azért játékot vagy olyat ami izzasztaná a kártyát gondolom ne próbáljak..
2018. máj. 16. 09:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát olyat ne nagyon.
2018. máj. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kártyán elvileg 2db 6 pines csatlakozó van, ez 225w max, ebből lesz terhelés alatt 170-180w. Mellé a proci 95w max, ez is 70w körül lenne, szóval neccesen, de elvileg játszani is lehet vele.

Egy próbát megér, max ha elszáll a gép, akkor tudod nem lehet vele játszani is.

2018. máj. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!