Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használ valaki villogásmentes...

Használ valaki villogásmentes monitort?

Figyelt kérdés

Egy ideje flicker safe monitort keresek, mert a villogó háttérvilágítás miatt kiég a szemem és szétmegy a fejem.

Vettem egy BenQ monitort, mindenhol az volt írva hogy az "flicker free", most az pirítja a szemem, úgy villog mint egy pulzár és széthasad tőle a fejem.

Milyen típusokat lenne érdemes megnéznem, amik tényleg kímélik a szemem, nem csak rá van írva?



2018. máj. 16. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Új monitoromtól nekem is széthasad a fejem, de mióta levettem a fényerőt nincs semmi bajom. Esetleg menj el egy mediamarktba vagy hasonló helyre és nézz meg egy 120+ Hz-s monitort.
2018. máj. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valószínűleg az lesz. Muszáj lesz ott helyben ellenőriznem hogy jó-e nekem a monitor, különben még azzal is így megszívom.
2018. máj. 16. 21:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Fényerőt lekapod 50%-ra, illetve keress olyat amin van éjszakai mód, nekem az sokat segített.

Nekem pl ilyesmi van 2db (nem pont ez, hanem az elődje, azt már nem kapni)

[link]

2018. máj. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnos akárhogy állítom be, ugyanúgy gyötri a szemem, még a flux progi se segít.

Kösz a monitor tippet, még jöhetnek hasonlók.

Ha egy monitor magasabb frekvenciájú, akkor a villogás nem irritálja úgy a szemet?

2018. máj. 17. 11:56
 5/6 A kérdező kommentje:
Mert az a szemét amit most használok csak 60 Hz-es.
2018. máj. 17. 11:59
 6/6 anonim ***** válasza:
többet villog magasabb Hertzen, folyamatosabbnak tűnik.
2018. máj. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!