Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GTX 1060 6GB+processzor?

GTX 1060 6GB+processzor?

Figyelt kérdés
Milyen processzort vennél 6GB-os GTX 1060-hoz? I5-ben gondolkodom, 7600k, esetleg 8600k. I7 8700 már kicsit sok erre a grafikus kártyára nem? Ahhoz kicsit erősebb kártya kéne. Vagy 1060-al is jó volna? Nem sok az kicsit? És a kettő I5 közül melyikkel lenne legjobban kompatibilis ez a kártya? Köszi előre is!
2018. máj. 17. 02:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem a videokártyától függ.
2018. máj. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 xKakashix ***** válasza:
66%
olyan nincs, hogy egy VGA-hoz sok lenne egy proci, simán berakhatsz mellé egy i7-est is és akkor egy jó darabig azzal nem lesz gondod, olyan viszont van, hogy egy proci kevés egy adott VGA-hoz (nem hajtja ki teljesen)
2018. máj. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
2#, amikor az integrált is erősebb a videokártyánál, akkor például sok. De nem a processzor hajtja a videokártyát.
2018. máj. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 xKakashix ***** válasza:
27%

hát azért gondoltam, hogy senki nem fog egy i7-8700 mellé berakni mondjuk egy gt1030-at...

és mégis mi hajtja ki a videókártyát szerinted? hallottál már a bottleneckről amikor a CPU 100%-on megy a VGA meg olyan 40-50%-on? ilyenkor szerinted miért nem tud a VGA 99%-on pörögni?

2018. máj. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs alaplapod, nem javaslom már a 6., 7. generációt, kifutott szériák. Ha ragaszkodsz az Intelhez, 1151_V2 platform legyen, proci meg kerettől függően, de szerintem egy i5-8400 is elég lenne neked.
2018. máj. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

4#, és hallottál már a mining rigekről, ahol 16 videokártyát raknak egy processzor mellé? Ráadásul a lehető legolcsóbb mellé? A videokártyában is van processzor: grafikus processzor, önállóan működik.


Azért van "bottleneck" a legtöbb játékban, mert a játékoknak van processzorigényük: a karakterek pozíciójának, cselekvéseinek kiszámítására, események kezelésére szükség van. Ez elsősorban mmo, multiplayer, sandbox és stratégiai játékoknál jelentős, ahol rengeteg karakter mozog egyszerre, a pozíciójukat pedig regisztrálni kell akkor is, ha nincs a látótérben (és így videokártyától függetlenül dolgoznia kell). NEM meghatja a videokártyát, hanem a videokártya VÁRAKOZIK, hogy szinkronban maradjanak, ha már a processzor teljesítménye gyenge. Ezzel szemben például TombRadier, Doom stb és hasonló processzorigénytelen játék esetében bármikor rakhatsz egy pentium mellé egy GTX1080Ti-t, mert annyira semmi dolga nincs a processzornak.


Nem mellesleg létezik olyan, hogy grafikai beállítások: bármikor felnyomhatod 4K ultrára a képminőséget, és akkor mindkettő 100%-on fog pörögni, mert a kártyának is lesz dolga (A PROCESSZORTÓL FÜGGETLENÜL). Ha túlnyomod, akkor meg a processzor fog várakozni a videokártyára.

2018. máj. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Intel Core I5 8400 vagy 8500 lesz a legjobb oda! Felesleges oda az I5 8600K. Már az I5 8400-8500 is kihajt akár egy gtx 1080 Ti-t is! A maradék pénzt pedig meg hagyod valami másra. Ha spórólni akarsz akkor I5 8400-at vegyél! Bar nekem te nem ugy tunsz . Viszont ha nem akkor I5 8500!
2018. máj. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De én amúgy meg az I5 8400-at venném szerintem jobb ár- teljesitmeny bar I5 8500 sem egy rossz valasztas mar ,csak erősebb de olyan 2-3 ezer forintal lejjebb mehetne az ara!
2018. máj. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mennyi pénzed van rá? Illetve rendelkezel-e már vmilyen alaplappal?

Ezen infók híján én Intel téren egy i5 8400-at ajánlanék (kb. 50 ezer körül már kapható), AMD terén pedig egy Ryzen 5 1600X.

Minimum 8GB memória (DDR4, legalább 2400MHz-es).

Ha van lóvéd akkor persze vegyél nyugodtan egy i7 8700-at, egy darabig (4-5) tökéletesen elég lesz mindenre.

2018. máj. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MGéza ***** válasza:
Megint előjött ez a "kihajcsa"? Értsük már meg, hogy pedig nem hajtja. A videovezérlőt a grafikus beállítások terhelik, a cpu meg vagy képes vele lépést tartani vagy pedig nem, ilyenkor van az hogy belimitál. Éppen ezért kedves kérdező, gyakorlatban azt a procit vedd amelyikre van pénzed. Ha erős egymagos teljesítményre van szükséged mert olyan a játékmotor hogy kevés magot használ(CS:GO például), akkor magasabb órajelű, újabb genes procit részesíts előnyben. Ha sok mag kell akkor én Ryzen 1600-at is fontolóra vennék mint alternatívát. A Gen 8. i5-ök vagy az említett AMD gyakorlatilag már sehová nem kevés.
2018. máj. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!