Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Micro ATX vs. ATX? Melyiket...

Micro ATX vs. ATX? Melyiket érdemesebb megvenni? Több infó a leírásban!

Figyelt kérdés

Üdv!

Van nekem egy ASUS H110M-C alaplapom. Egész jó nagyon szeretem , csak néha frusztrál hogy ilyen kicsi.

RAM slotok és a PCI bővítőhelyek miatt kérdem hogy érdemes lenne cserélni egy sima ATX-es lapra?

Többek között azért is mert a processzorra akarok venni egy komolyabb hűtőt. Egészen pontosan egy Arctic freezer i32-t vagy i30 még válogatok és nem tudom mennyire férne el a ramok mellett. Váltani akarok mert már 1 éve a gyári hűtőt használom és azt mondják hogy az Intelnél cserélni kell a gyárit.

Szerintetek előnyösebb lenne cserélni egy ATX-re ? Vagy maradhat a sima matx? Illetve méretekben mekkora különbség van?

Válaszok jöhetnek bőven. Előre is köszi!



2018. máj. 20. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Maradhat, persze. Hogy a bővítőhelyek kevesek-e, azt nem nekünk kell tudnunk. Illetve a gyári hűtőt ha le is cseréled, ne azért tedd, mert mások mondják, hanem mert te hangosnak ítéled, vagy nem hűt annyira, amennyire szeretnéd (mellesleg hülyeség, hogy muszáj cserélni).
2018. máj. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Maradhat a mostani, nekem is ekkora alaplapon van és ennek sem használom ki a bővítési lehetőségeit.

Régebben a pci-os hangkártyák és analóg tv tunerek korszakában még volt értelme a teljes atm méretű alaplapoknak, ma már nincs, mindenből van usb-s

2018. máj. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Dongaben ***** válasza:
100%
Felesleges. Minden egyre kisebb lesz. (Mint a fizetésem...) A gyári hűtővel mi a baj? Nem teljesít megfelelően?
2018. máj. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Informatikus ismerősöm és egyre több helyen is azt olvasom hogy az Intelnél cserélni kell a gyári hűtőt.

Mellesleg én sem szeretném annyira hogy magas hőfokot érjen el és karban szeretném tartani a gépemet élettartamát lehetőleg hosszabbítani. Leginkább játékokra használom, épp ezért szeretném cserélni. 50-65 között szokott mocorogni ADIA 64 Extreme program ezt írja.

2018. máj. 20. 17:49
 5/7 Dongaben ***** válasza:
100%
50-65 fok? Az nagyon jó játékoknál! De azért csak cseréld ki, ha egy informatikus mondja...:)
2018. máj. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

70 fok felett már egészségtelen a processzornak.

és nem akarom hogy ez az idő múltával elérje vagy netalán feljebb is menjen. Úgy hogy nem veszem észre. Szeretném inkább biztonságban tudni.

Csaak épp ez az hogy mATX-es alaplapra szerintetek el fog férni egy freezer i32? XD

2018. máj. 20. 18:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Rá fog menni :)Nem kell külön hűtés, csak ha tuningolni szeretnél.
2018. máj. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!