Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet Sűrített levegős spray-e...

Lehet Sűrített levegős spray-el tiszttai tan a PC-t?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a lecsapódás miatt víz is kerülhet a gépre. Főleg a ventilátorok (táp, proci, vga) tisztítása miatt kérdezem. Az ecset - porszívó nem mindenhol hatásos.
2018. máj. 23. 06:46
 1/9 A kérdező kommentje:
tiszttai = tisztítani
2018. máj. 23. 06:49
 2/9 anonim ***** válasza:

Amit mondtál, a víztartalma miatt nem ajánlott, de ha biztos vagy benne hogy nincs víz, akkor használhatod.


Amúgy nekem mindenhol porszűrő van, 1év alatt szinte 0 por. Na jó, egy nagyon nagyon minimália alul, de azzal nem nehéz elbánni. Tehát egy normális gépház hosszútávra megoldás lehet.

2018. máj. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 P.O.C. ***** válasza:

Megfelelő szűrőkkel lehet természetesen lehet. Kondenzvíz sajnos mindig keletkezik.

Ha olajmentes a kompresszorod, akkor elég egy sima vízleválasztó egység. Nekem ilyenem van: [link]


Nagyon jól teszi a dolgát. Minden használat után hatalmas nagy kövér cseppek keletkeznek a pohár oldalán. Utána lecsavarom a poharat kiöntöm a kondenzvizet és hagyom száradni.


Ha viszont nem olajmentes akkor olaj leválasztós változat kell neked.

[link]


Sajnos Magyarországon elég horror áron mérik ezeket. Ezért rendeltem én is kintről.

2018. máj. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 P.O.C. ***** válasza:
Ja bocs most figyelem hogy spay -t mondtál. Itt csak a nagyon olcsó gagyi változatokba van víz. A jobbaknál inkább a fagyasztó hatás a veszélyes. Ezéért a nyáktól mindig megfelelő távolságra tartsd.
2018. máj. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, de szerintem fölösleges. Ha normális a gépház szellőzése, akkor nem rakódik le komoly mennyiségű por. Ami lerakódik, az nem okoz problémát és finomabb szőrű ecsettel könnyedén eltávolítható.
2018. máj. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szirty ***** válasza:

A "sűrített levegős" spray-k nem tartalmaznak vizet.

Ahogy sűrített levegőt sem. Valamilyen egyéb gáz van bennük (nem levegő). Némelyikben épp propán (3 méteres lángot lehet vele lőni).

2018. máj. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
# 2: milyen szűrő ez? Hogy néz ki?Hol kapható?
2018. máj. 23. 17:26
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

Ezt kompresszorhoz javasoltam. De utólag láttam nem arra érted.

Az elérhetőséget meg linkeltem. Én is a eBay -en vettem.

Magyarországi beszerzéssel esetleg: [link]

2018. máj. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lajos54 ***** válasza:
Minden egyébtől függetlenül (előttem már többen leírták) egy tanács, ha mégis szükséges a "sűrített levegős spay" használata: rövid nyomkodással,szakaszosan használd. Így kevésbbé hat a fagyasztó hatás. Mint minden sűrített gáz kiáramlásánál, itt is jelentkezhet némi nedvesség lecsapódás, ami elkerülhetetlen, ez a környező levegő páratartalmából csapódik ki (mint pl. amikor kiveszed a hideg sört a hűtőből), de hamar el is párolog.
2018. máj. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!