Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen gépet ajánlotok film/vi...

Milyen gépet ajánlotok film/videóvágásra, képszerkesztése, animációra? (2018. 05. )

Figyelt kérdés

Média tagozatra jelentkezem át és a jövő tanévet már ott kezdem. Szeretnék filmeket/videókat forgatni és megvágni, fotózni, szerkeszteni, mindemellett animálni. Be fogok szerezni egy alap szintű kamerát, amivel mindezeket megcsinálhatom.


A kérdésem az lenne, hogy elsősorban még alkatrészek nélkül, hogy ne csússzunk el a feleslegesen drága/vagy még számomra használhatatlan irányba, körülbelül mennyibe kerülne egy ilyen gépet összeállítani?


Ha megvan az ár, akkor milyen alkatrészeket ajánlanátok hozzá?


Amatőr szinten egy laptop is korrekt ehhez, vagy mindenképpen asztali gép a nyerő?


(Ár limit nincsen, de 300k fölé azért ne nagyon húzzon.)


Nagyon lelkes vagyok e téren, sokat szeretnék tanulni, ötleteimet megvalósítani, ezért minél hozzáértőbb válaszokat szeretnék. Előre is köszönöm mindenkinek :)



2018. máj. 23. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Pillanat, küldök egyet pcx-ről.
2018. máj. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ezzel elleszel egy ideig, bivaly gép.

2018. máj. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Jöhetnek még

2018. máj. 23. 20:36
 4/10 anonim ***** válasza:
notebook a sok renderelés miatt nem éri meg, mert amiben elég erős és normális processzor van meg 16GB ram valamire való gpu-val, az vígan 450-500e-s kategória.
2018. máj. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hali!


Sokat számít milyen programot használnál szerkesztéshez (vágáshoz)


Adobe cuccok (Premier és gondolom az After effects is) tudja használni az Nvidia videó kárgyák számítási teljesítményét.


Az Edius MINDENT kezel és a procit használja csak - csak izomból!!! :). Aszem szereti a sok magot, tehát a Ryzen procikkal jó lehet. Az Intel procik beépített video kódoló (h.264, és az újabbaknál h.265) hw egységét tudja használni kalibrálhatóan.


Ha a kamerád Apple ProRes-ben rögzít (vagy valamilyen külső rögzítőd van) akkor azt Final Cutt-al vágod, amihez Mac kell. (hacsek nem konvertálod)

2018. máj. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha hatékonyan akarsz dolgozni és komoly végeredmény akarsz érdemes 2 monitort venni. Edius idálisan kezeli... pontosabban teljesen szabadon rendezheted a szerkesztéshez szükséges ablakokat (amiből optimális mennyiség van)

Az egyik legyen jó színhűségű (IPS vagy hasonló, Qdot-amit nem ismerek, esetle AMOLED), mert a snitteket illik szépen összefényelni.


A kényelmes munkához én ajánlom legalább a FullHD-t, és 22" felett. Ár és munkaterület és mérte szempontjából a kettő jobb üzlet mint egy db nagyon szélesvásznú.

2018. máj. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenképp egy 25+ monitort szeretnék :)

Régen, mikor még játszottam rossz tapasztalataim voltak az AMD-vel, az Intel nekem jobban hozta.


Akkor mindenképp asztali legyen, a kártya meg nVidia.


Hű rajongója vagyok a Macnek, de annyi zsetont még ki kell termelni, hogy vegyek egyet! :D


Köszönöm mindenkinek, aki eddig írt :)

2018. máj. 27. 09:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Az új AMD ryzenek munkában nagyon ott vannak. Játékban még kicsit lemaradnak (szerintem mert nem az ő rendszerükben gondolkodtak eddig elsősorban a programozók)

, de ha munkára kell már más a helyzet mint régen.


Ezek szerint Premiert használsz... azt passzolom

2018. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazából régen én is féltem az AMD-től, de rengeteget javultak, már csak ajánlani tudom az Intel felett, játékra is.
2018. máj. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Adobe-on gondolkozom igen-igen, még nem dőlt el egyenlőre.

De van valami kiindulási alapom.


Nézek még teszteket, meg átolvasok pár fórumot ezzel kapcsolatban.


Köszönöm szépen :)

2018. máj. 28. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!