Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a konfig megfelelő?

Ez a konfig megfelelő?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak keresek egy gépet mindennapi használatra. A felhasználási terület főleg Internet, multimédia (zenehallgatás, videonézés), és irodai alkalmazások (NAV/APEH nyomtatványkitöltő) futtatása lenne. Játékokat a gépnek nem kell vinnie.

A konfignak nem kell tartalmaznia sem tápot, sem házat.

A megfelelő sebesség érdekében a konfigba kellene egy legalább 240 GB méretű, lehetőség szerint PCIe SSD


A költségkeret első körben 100 ezer Ft, de a pénz nem elsődleges szempont.


Alaplap: Gigabyte A320M-S2H

Ram: 4 GiB 2400 MHz DDR4 SDRAM

Proci: AMD A6 9500E

VGA: Prociba integrált Radeon R5 osztályú

SSD: Samsung 860 EVO 250 GB M.2 Sata SSD


Kérdésem, hogy a fenti konfig a célnak megfelelő-e, illetve tudnátok-e ajánlani a célnak megfelelőbbet?



2018. máj. 23. 20:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
NEM. És igen, el tudná végezni a feladatokat, de nagyon nem éri meg. Ilyenkor szokás szétnézni a használtpiacon. Ha nagyon ellene vagy, mindjárt küldök újonnan.
2018. máj. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 lali51 ***** válasza:

Proci ryzen 3 G2200 legyen.

Milyen tápod és házad van?

2018. máj. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tessék, és kérj bios frissítést is.

2018. máj. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1-es: Én is a használtpiacon néztem először használt DELL OptiPlex + SSD kombókat, de amennyiből hasonló teljesítmény kijönne, abból akár újat is tudok venni. Az SSD-hez mindenképp ragaszkodom.


#2-es: A Ryzenekben van integrált GPU, mert nem szeretnék külön GPU-t venni. A ház nincs előttem, de anno egy jó középketegóriás microATX ház volt.

2018. máj. 23. 20:57
 5/13 lali51 ***** válasza:
A Ryzen 3 G2200-ban Gt1030-nak megfelelő Gpu van.A G-s ryzenekben van Gpu.
2018. máj. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen a G-s Ryzenekben van GPU.
2018. máj. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 szántóvető ***** válasza:
amit írt a kérdező az jó de a proci inkább a8 9600 legyen mert alig kerül többe.a drágább ryzennek nem látom értelmét mert úgysem lesz kihasználva.
2018. máj. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Honnan tudod? Lehet, hogy valakit ez a konfig fog szolgálni a következő 8-10 évben, amikor már nem lesz elég. Mi van, ha az anyuka rákap a PUBG-ra? :)
2018. máj. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy kell az IGP, de intel-ben esetleg nem gondolkodtál? A felhasználási területet tökéletesen kiszolgálja az intel-ekben megtalálható IGP is, a 8. generációs intel procikban pedig UHD IGP van, amiről most nem találtam meg miben, de valamiben jobb az elődnél. Vannak eléggé olcsó lapok is már a Coffe Lake procikhoz (H310, B360, H370, Z370), bár ahogy elnézegettem nem hoz annyival többet a felár a Kabylake-hez képest. Tehát mindezek fényében G4600, G4560, talán G4400-at tudnám javasolni. A legideálisabb a G4560 lenne már csak azért is, mert kb. egy árban van a linkelt AMD procival. A G4400 gyengébb és régebbi, még a G4600 erősebb, de drágább is.
2018. máj. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja igen, mellesleg picikét alázza hasonló ár mellett az említett AMD procit a G4560. Hiába, szerintem az alsókategóriás procikban az intel a nyerő még most is. Feljebb meg most az i3-8100 hozott szép újítást (Kaby i5 teljesítmény i3 áron), de pl az új Ryzen-ek is nagyot alkottak ismét ezekkel az integrált Vega megoldásokkal. Jó, mert elég széles körben van választék mindkét gyártó részéről, nem pedig a teljhatalmú intel túlárazott vackait kell venni. Van vetélytárs, van mi miatt ésszel árazni.
2018. máj. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!