Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » WD Blue 2TB [3.5"/64MB/5400/SA...

WD Blue 2TB [3.5"/64MB/5400/SATA3] WD20EZRZ vs. WD Purple 2TB [3.5"/64MB/5400/SATA3] WD20PURZ?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


2018. máj. 28. 00:46
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

16 920.- Ft

Garancia: 24 hónap



18 880.- Ft

Garancia: 36 hónap


Van más különbség is?

2018. máj. 28. 00:48
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van. A Purple széria kifejezetten azokat a merevlemezeket foglalja magába, amiket a biztonsági kamerák által készített felvételek mentésére használnak. Ezek folyamatosan működnek hosszú órákon keresztül és ez idő alatt is dolgoznak, hisz folyamat mentik a felvett anyagot.


A Blue tipikusan otthoni használatra való, ezeket a merevlemezeket a stabil működésre tervezték otthoni felhasználáshoz RAID nélkül. Ha engem kérdezel, mindkettő merevlemez szerintem lomha, az az 5400rpm szerintem kevés.


[link] - Toshiba nem érdekel? Nem rossz cuccok ezek sem, és ez 2TB 7200rpm.

2018. máj. 28. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A Blue-ról pontosítanék. Igazából nem mondható el, hogy RAID-be nem köthető persze hogy köthető, csak van a WD-nek egy külön szériája, a RED, ami kifejezetten RAID/NAS felállásokhoz van tervezve.
2018. máj. 28. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

[link]

eredetileg ezt néztem ki mert nem sokkal többért plusz egy terra, de lefikázták, hogy nem olyan adatbiztos mint a WD-k.

2018. máj. 28. 05:49
 5/18 xKakashix ***** válasza:
a Toshibákról főleg azt szoktam hallani hogy melegebbek mint a WD vagy Seagate
2018. máj. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nekem WD Purple van és elégedett vagyok vele. Blue az folyton parkolgatja a fejet, emiatt hangosabb és - esetleg - hamarabb tönkre mehet.


Adattárolásra tökéletes, de rendszer HDD-nek nem ajánlom. Nekem is egy SSD-n van a rendszer.

2018. máj. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekem 1TB WD10EZEX van ami remekül működik. Ki sem használom, de persze nem lehetünk egyformák, te nyilván kihasználod majd a 2TB-ot. Na mindegy, azt akartam kihozni ebből, hogy pl. az említett HDD, amim van az egy aduász. De ha engem kérdezel, a HDD egy olyan kiforrott technológián alapul, hogy gyári hibás terméket kell kifognod ahhoz, hogy hamar tönkremenjen nálad legyen szó bármilyen ismertebb márkáról. Mondom ezt úgy, hogy sok régi HDD-m volt különböző méretekben, jellemzően 160GB alatt egészen idáig, volt már 10GB-os is :D Legutóbb 160-as volt, most van ez az 1TB-os. Hol Samsung, hol Seagate, hol Toshiba, hol noname. Igazából WD-m még nem volt az 1TB-os előtt.
2018. máj. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ezek a HDD-k adattárolásra teljesen jók. De ha programokat futtatnál róluk, én is inkább 7200-as Toshibát/Seagate-et ajánlanék, vagy pedig WD Black, aminek viszont nagyon megkérik az árát.
2018. máj. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
s melyik wdt a kettőből?
2018. máj. 28. 21:47
 10/18 anonim ***** válasza:
A te ötleteid közül a Western Digital Blue-t vedd meg. Olcsóbb is, kifejezetten otthoni felhasználásra lett tervezve. De mint láthattad, azért van kínálat a te ötleteiden kívül is.
2018. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!